mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Matejki gotowa na święta

Toruń: Matejki gotowa na święta

Za kilka tygodni skończą się utrudnienia w ruchu na ulicy Matejki w Toruniu. Trwa kapitalny remont dwóch ostatnich odcinków: od Mickiewicza do Kraszewskiego i od Kraszewskiego do Gałczyńskiego. W związku z tym oba fragmenty są wyłączone z ruchu. Prace potrwają do 15 grudnia 2011 roku.

Toruń: Matejki gotowa na święta
W tym roku ulica Matejki przechodzi kapitalny remont na całej długości. Na odcinku Matejki od Mickiewicza do Kraszewskiego prace obejmują samą jezdnię.

- Ulica jeszcze przez kilka tygodni będzie nieprzejezdna. To centralny, strategiczny dla ruchu fragment Matejki, stąd kierowcy muszą wykazać się cierpliwością i póki co korzystać z wytyczonych objazdów - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko z MZD.

Obecnie zakończyły się prace rozbiórkowe i frezowanie starej nawierzchni ulicy, wykonywana jest już nowa podbudowa. Od wtorku, 22 listopada planowane jest wylewanie asfaltu wraz z regulacją urządzeń. Po zakończeniu tych prac jezdnia zostanie dopuszczona do ruchu - około 15 grudnia 2011 r.

Od kilku dni nieprzejezdny jest również odcinek Matejki od ulicy Kraszewskiego do Gałczyńskiego. Trwają tam prace rozbiórkowe jezdni. Od ulicy Bema objazd odbywa się ulicą Matejki  w ulicę Gałczyńskiego do alei 700-lecia. Osoby jadące z Wrzosów w stronę ulicy Broniewskiego i Bydgoszczy powinny kierować się z Szosy Chełmińskiej w ulicę Kraszewskiego. Prace na tym odcinku Matejki potrwają do połowy grudnia, jednak po zakończeniu robót bitumicznych i przystąpieniu do układania chodnika ulica zostanie dopuszczona do ruchu z częściowymi utrudnieniami.

Obecnie wykonywane odcinki to już ostatni etap tegorocznych prac na Matejki, które łącznie będą kosztowały miasto ponad 1 mln złotych. Wykonawcą inwestycji jest toruńska firma PBDI.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando