mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Na Średnicówce praca wre

Toruń: Na Średnicówce praca wre

Dodatnie temperatury sprawiły, że wznowiono prace drogowe przy budowie I etapu Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu. Obecnie ich największa koncentracja jest na ulicy Legionów i na Szosie Chełmińskiej.

Toruń: Na Średnicówce praca wre
Na Szosie Chełmińskiej układana jest kanalizacja sanitarna i kontynuowane jest korytowanie. Wzmacniane jest również podłoże gruntowe pod przyszła jezdnię wschodnią. Z kolei na ul. Legionów  na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Lelewela, po stronie wschodniej zamkniętego odcinka, na głębokości 4 metrów  wykonywana jest kanalizacja deszczowa. Trzeba ją ułożyć na długości około 150 metrów. Na pozostałym odcinku będą realizowane prace drogowe.

Przypominamy, że prace kanalizacyjne i drogowe na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Lelewela oznaczają zmiany dla kierowców. Cały odcinek jest wyłączony z ruchu. Objazd obowiązuje ulicami: Podgórną, Szosą Chełmińską i Żwirki i Wigury oraz  Lelewela , Kołłątaja, Szosą Chełmińską i Żwirki i Wigury. Można   też korzystać z przejazdu ul. Grudziądzką.   

I etap Trasy Średnicowej Północnej  obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. W ramach inwestycji  powstaną również chodniki i  ścieżki rowerowe. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej ekspresówek 2+1

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej...

Polskie drogi 2016-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?