mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Na Średnicówce praca wre

Toruń: Na Średnicówce praca wre

Dodatnie temperatury sprawiły, że wznowiono prace drogowe przy budowie I etapu Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu. Obecnie ich największa koncentracja jest na ulicy Legionów i na Szosie Chełmińskiej.

Toruń: Na Średnicówce praca wre
Na Szosie Chełmińskiej układana jest kanalizacja sanitarna i kontynuowane jest korytowanie. Wzmacniane jest również podłoże gruntowe pod przyszła jezdnię wschodnią. Z kolei na ul. Legionów  na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Lelewela, po stronie wschodniej zamkniętego odcinka, na głębokości 4 metrów  wykonywana jest kanalizacja deszczowa. Trzeba ją ułożyć na długości około 150 metrów. Na pozostałym odcinku będą realizowane prace drogowe.

Przypominamy, że prace kanalizacyjne i drogowe na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Lelewela oznaczają zmiany dla kierowców. Cały odcinek jest wyłączony z ruchu. Objazd obowiązuje ulicami: Podgórną, Szosą Chełmińską i Żwirki i Wigury oraz  Lelewela , Kołłątaja, Szosą Chełmińską i Żwirki i Wigury. Można   też korzystać z przejazdu ul. Grudziądzką.   

I etap Trasy Średnicowej Północnej  obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. W ramach inwestycji  powstaną również chodniki i  ścieżki rowerowe. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.