mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Nieszawska w asfalcie

Toruń: Nieszawska w asfalcie

Profilują, asfaltują, humusują, podłączają oświetlenie-tak w kilku słowach można opisać, to co dzieje się obecnie na ul. Nieszawskiej w Toruniu. Przebudowywana na ponad 3 kilometrowym odcinku ulica zyskuje zupełnie nowy wygląd i jakość.

Toruń: Nieszawska w asfalcie
-Za dwa tygodnie na całym odcinku powinniśmy mieć ułożony asfalt bez ostatniej warstwy tzw. warstwy ścieralnej. Warstwa ta  będzie układana po zakończeniu prac drogowych, które prowadzimy na odcinku 200 metrów przy granicy administracyjnej miasta, w pobliżu Nieszawki-wyjaśnia Mariusz Kaczmarek, kierownik robót z ramienia firmy Strabag.

Oprócz robót nawierzchniowych związanych z wykonywaniem konstrukcji jezdni trwa profilowanie skarp, humusowanie terenów zielonych. Równolegle trwają prace brukarskie związane z wykonywaniem chodników, ścieżki rowerowej i zjazdów do posesji. Wykonawca rozpoczął montaż oświetlenia, roboty w tej branży osiągnęły zaawansowanie na poziomie 90%.    

Przebudowa ulicy  Nieszawskiej kosztuje 8,5 mln zł, z czego 3,9 mln zł miasto otrzymało w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Tematy w artykule: utrudnienia w ruchu

Podobne wiadomości:

Zmiany na S7 Skarżysko-Kamienna - Występa

Zmiany na S7 Skarżysko-Kamienna - Występa

Polskie drogi 2015-04-17

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.