mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Nieszawska w przebudowie

Toruń: Nieszawska w przebudowie

Trwa przebudowa ulicy Nieszawskiej. Do wiosny 2014 r. droga łącząca Toruń z gminą Wielka Nieszawka zostanie praktycznie zbudowana od nowa.

Toruń: Nieszawska w przebudowie
- W pierwszej kolejności zajęliśmy się wycinką drzew odcinku od placu Armii Krajowej w kierunku Nieszawki. Na czas prowadzonych robót obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ruch odbywa się wahadłowo. Aby zminimalizować utrudnienia w przejeździe ustawiliśmy tzw. sygnalistów, czyli osoby, które kierują ruchem - wyjaśnia Mariusz Kaczmarek, kierownik budowy z ramienia firmy Strabag, która zbuduje drogę. - Na przełomie stycznia i lutego będzie gotowa nowa organizacja ruchu w tym rejonie, konsultowana m.in. z władzami sąsiedniej gminy Wielka Nieszawka.

Modernizacja ulicy Nieszawskiej obejmuje ponad 3-kilometrowy odcinek od placu Armii Krajowej do granic administracyjnych Torunia. Droga zostanie zbudowana praktycznie od nowa, a jej fragment zostanie przesunięty o około 2 m w kierunku Wisły, by było miejsce na chodnik i ścieżkę rowerową. Nowa jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu i odwodnienie. Robotnicy zbudują zatoki autobusowe i zjazdy do posesji z betonowej kostki, utwardzą też pobocze. Wzdłuż drogi staną latarnie i wiaty przystankowe.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.