mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Nieszawska w przebudowie

Toruń: Nieszawska w przebudowie

Trwa przebudowa ulicy Nieszawskiej. Do wiosny 2014 r. droga łącząca Toruń z gminą Wielka Nieszawka zostanie praktycznie zbudowana od nowa.

Toruń: Nieszawska w przebudowie
- W pierwszej kolejności zajęliśmy się wycinką drzew odcinku od placu Armii Krajowej w kierunku Nieszawki. Na czas prowadzonych robót obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ruch odbywa się wahadłowo. Aby zminimalizować utrudnienia w przejeździe ustawiliśmy tzw. sygnalistów, czyli osoby, które kierują ruchem - wyjaśnia Mariusz Kaczmarek, kierownik budowy z ramienia firmy Strabag, która zbuduje drogę. - Na przełomie stycznia i lutego będzie gotowa nowa organizacja ruchu w tym rejonie, konsultowana m.in. z władzami sąsiedniej gminy Wielka Nieszawka.

Modernizacja ulicy Nieszawskiej obejmuje ponad 3-kilometrowy odcinek od placu Armii Krajowej do granic administracyjnych Torunia. Droga zostanie zbudowana praktycznie od nowa, a jej fragment zostanie przesunięty o około 2 m w kierunku Wisły, by było miejsce na chodnik i ścieżkę rowerową. Nowa jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu i odwodnienie. Robotnicy zbudują zatoki autobusowe i zjazdy do posesji z betonowej kostki, utwardzą też pobocze. Wzdłuż drogi staną latarnie i wiaty przystankowe.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.