mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Ostatnie remonty w tym roku

Toruń: Ostatnie remonty w tym roku

Na Toruńskich ulicach trwają ostatnie prace remontowe przewidziane na bieżący rok. Drogowcy w najbliższych dniach zakończą prace na kluczowych drogach. Jedynie Wielkie Garbary będą rozkopane do wiosny przyszłego roku.

Toruń: Ostatnie remonty w tym roku
Do końca grudnia zostaną oddane do użytku prawie wszystkie modernizowane ulice w Toruniu. W najbliższych dniach zakończą się remonty na najważniejszych trasach. Już od wtorku kierowcy będą mogli poruszać się bez problemów ulicą Żwirki i Wigury. Prace trwały od września i objęły 500 m odcinek od ul. Czecha do Szosy Chełmińskiej. Koszt remontu to blisko 1,85 mln zł. Robotnicy wymienili nawierzchnię jezdni, krawężniki oraz chodniki. Ułożono także kolektor deszczowy.

Do soboty drogowcy zakończą też remonty północno-zachodniej części pl. Św. Katarzyny oraz ul. Sienkiewicza. Za półtora tygodnia do użytku zostanie oddana ul. Strumykowa, remontowana na całej długości od ul. Szerokiej do Zaułka Prosowego, gdzie remont już się zakończył a w tej chwili trwa okres konserwacji. Prace kosztowały 864 tys. zł. Do 21 grudnia potrwa remont jezdni północnej ul. Szumana i Wałów gen. Sikorskiego (między pl. św. Katarzyny a ul. Uniwersytecką), a do 27 grudnia Szosy Lubickiej między stacją Statoil a marketem Obi. Do końca roku potrwają jeszcze prace drogowe na Piekarach między Fosą Staromiejską a ul. Różaną.

Ostatnią ulicą na której trwają jeszcze prace są Wielkie Garbary. Remont objął odcinek od ul. Królowej Jadwigi do Ślusarskiej. Prace pochłoną 388 tys. zł i potrwają do końca marca 2008 r.

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.