mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Preumowa na most

Toruń: Preumowa na most

Kilka dni temu Prezydent Torunia podpisał preumowę dotyczącą budowy drugiego mostu drogowego przez Wisłę w Toruniu. Przygotowania do realizacji tej inwestycji będą teraz monitorowane przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Toruń: Preumowa na most
30 września bieżącego roku Prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał w Warszawie preumowę dotyczącą najważniejszej toruńskiej inwestycji drogowej, czyli planowanej budowy drugiego mostu drogowego przez Wisłę, który znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 1. Teraz przygotowania do realizacji tej inwestycji monitorować będzie Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Projekt budowy mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi znajduje się na rezerwowej Liście Projektów Indywidualnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Podobnie jak wszystkie projekty - zarówno te z listy rezerwowej, jak i podstawowej - starające się o unijne dofinansowanie musi być przygotowywany zgodnie z ministerialnymi wytycznymi.

Umowa dotycząca przygotowania projektu indywidualnego z listy indykatywnej, tzw. preumowa, nakłada na gminę obowiązek opracowywania miesięcznych sprawozdań z przebiegu procesu przygotowywania inwestycji. W ten sposób CUPT, na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury, będzie bezpośrednio śledzić stopień zaawansowania tych prac. Integralną częścią preumowy są załączniki, w których określone zostały szczegółowe terminy realizacji i zakres inwestycji, jej szacunkowa wartość oraz wstępnie zaplanowany poziom dofinansowania.

Podpisanie premowy nie gwarantuje jeszcze pozyskania pieniędzy na inwestycję. Jednak pozytywna ocena Komitetu Monitorującego będzie kluczowa przy przyznawaniu funduszy na realizację toruńskiej inwestycji - jeśli takie środki się znajdą w ramach budżetu POiŚ.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando