mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Ruszył przetarg na Średnicówkę

Toruń: Ruszył przetarg na Średnicówkę

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy stoją w korkach chcąc przedostać się ze wschodniej do zachodniej części Torunia i na odwrót. Miejski Zarząd Dróg ogłosił już przetarg na budowę pierwszego odcinka Trasy Średnicowej Północnej, który połączy ulicę Grudziądzką z Szosa Chełmińską.

Toruń: Ruszył przetarg na Średnicówkę
Planowana Trasa Średnicowa Północna w głównym szkieletowym układzie drogowym  miasta przebiega od Szosy Bydgoskiej, przez skrzyżowanie z ul. Okrężną, Szosą Chełmińska do ul. Grudziądzkiej i dalej przez skrzyżowanie z ul. Chrobrego, ul. Wschodnią i ul. Olsztyńską do Szosy Lubickiej.

Prawie półtorakilometrowej długości odcinek od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej, na budowę którego ogłoszony został przetarg, obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. W ramach zadania, po stronie południowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Legionów, powstaną chodniki i  ścieżki rowerowe. Na odcinku od ul. Legionów do Szosy Chełmińskiej ruch rowerowy zostanie skierowany na przebudowywaną ulicę Wybickiego. Ruch pieszych na odcinku od ul. Legionów do  Szosy Chełmińskiej zapewniony będzie poprzez chodnik po stronie południowej Trasy Średnicowej oraz po północnej stronie przy ul. Wybickiego. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką, Legionów i Szosą Chełmińską.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z regionalnego programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono ponad 28,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Range Rover – nowa generacja

auto motor i sport 0000-00-00

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.