mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Ruszyły prace na Szosie Chełmińskiej i nie tylko

Toruń: Ruszyły prace na Szosie Chełmińskiej i nie tylko

Trwa budowa i przebudowa Trasy Staromostowej w Toruniu na odcinku od ul. Polnej do granicy miasta w głównym szkieletowym układzie drogowym miasta na kierunku północ-południe. Prace na ponad 3,5 km odcinku wyniosą prawie 16,4 mln zł.

Toruń: Ruszyły prace na Szosie Chełmińskiej i nie tylko

Wykonawcą prac jest firma SKANSKA. Zgodnie z umową prace potrwają do 30 listopada 2010 roku.

W ramach zadania zostanie wykonany około 3.525 m odcinek Szosy Chełmińskiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Polną do skrzyżowania z ul. Owsianą około 1.8 km planowane jest wykonanie ulicy w układzie dwóch jezdni, każda o szerokości 7,0 m przedzielonych pasem zieleni szerokości 6,0 m. Od skrzyżowania z ul. Owsianą do granic administracyjnych miasta Torunia około 1.7 km ulica przebiega w układzie jedno-jezdniowym o szerokości 7,0 m. Wzdłuż odcinka projektowana jest ścieżka rowerowa o szerokości 2,0 m. (po jednej stronie ulicy) oraz obustronne chodniki z kostki betonowej o szerokości 2,5 m (na odcinku od ul. Polnej do ul. Owsianej).

W lipcu na ulicach Torunia rozpoczęły się lub są kontynuowane także inne remonty:

  • Szosa Lubicka: Prace drogowe, które planuje się rozpocząć na początku sierpnia będą prowadzone na odcinku około 1 kilometra od Placu Sybiraków do ul. Leszczynowej. Na odcinku od Placu Sybiraków do ul. Rydygiera planuje się dobudowę trzeciego pasa. Wykonawcą robót jest PRD S.A. Ich wartość 3. 787.300 zł.
  • Starówka.Rabiańska w remoncie: Prace są realizowane na odcinku 230 metrów od ul. Piekary do ul. Żeglarskiej. Koszt remontu 636 047 zł, wykonawcą jest konsorcjum PRD S.A i PBD Bielczyny. Na czas remontu przedmiotowy odcinek jest wyłączony z ruchu kołowego, istnieje jedynie możliwość dojazdu dla mieszkańców na zaplecza posesji.
  • Ulica Krasińskiego: Prace są realizowane na odcinku od ul. Klonowica do ul. Kochanowskiego. Przedmiotowy odcinek jest wyłączony z ruchu. Dojazd jest możliwy dla osób dojeżdżających na zaplecze posesji, Ulica Sienkiewicza jest przejezdna. Termin zakończenia prac 18.09.2009 r.
  • Ulica Szeroka i Królowej Jadwigi: Przebudowa toruńskiego deptaka na finiszu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.

 

  • Ulice Bema i Kraszewskiego: Do połowy września potrwa remont ul. Bema i Kraszewskiego na odcinku od Sienkiewicza do Matejki. W roku 2009 prace są prowadzone na jezdni południowej na odcinku 580 metrów. Koszt robót 1 355 799,49 zł. Wykonawcą prac jest PRD S.A. Toruń.
  • Ulica Traugutta: Prawie półkilometrowy odcinek zostanie naprawiony do końca września tego roku. Prace będą prowadzone na obu jezdniach na odcinku od ulicy Warszawskiej do ulicy Waryńskiego. Koszt robót 1 445 706,31zł.Wykonawcą prac jest PRD S.A. Toruń.
  • Starówka.Remont kolejnego odcinka ul. Św. Jakuba: Tym razem drogowcy prowadzą prace na odcinku od ul. Piernikarskiej do ul. Wola Zamkowa. Remontowany odcinek będzie udostępniony do ruchu kołowego, dlatego jezdnia zostanie wykonana z asfaltu. Prace potrwają do 17.08.2009 r. Koszt 180 238,31 zł. Wykonawca robót PBD w Bielczynach.
  • Ulica Lelewela: Prace są realizowane na odcinku około 330 metrów od Wiązowej do Grudziądzkiej. Prace potrwają do 05.10.2009 r. Koszt 526.823,88 zł. Wykonawca robót Pol-Dróg Człuchów Sp zo.o. Przedmiotowy odcinek wyłączony jest z ruchu a objazd wyznaczono u. Podgórną, Wiązową i Wybickiego lub Podgórną, Legionów, Żwirki i Wigury (uwaga  dojazd do Bumaru tylko od ulicy Wybickiego).

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Komentuj:

~romek 2009-07-27

o Bydgoszcy to chyba zapomniano.Brakuje w tym miescie dodatkowej przeprawy przez Brdę kiedyś planowana na wysokości ul Łeczyckiej oraz przyzwoitego tranzytu Fordon -Centrum -Osowa Góra.Strasznie wolno to wszystko idzie.Praktycznie wiekszośc prac modernizacyjnych wykonano za pieniadze wielkich centrów handlowych.UlNakielska bardzo niski i waski most na którym rozbiło sie juz chyba paredziesiat TIRów.Sławetne Rondo Grónwaldzkie budowane chyba za SLD z jednopoziomowymi skrzyzowaniami w szczycie kompletna blokada porazka totalna a kosztowało sporo.Na obrzezach piekne wile do których rowadza błotniste drogi taki mini Bangladesz

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.