Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Ruszyły prace na Szosie Chełmińskiej i nie tylko

Toruń: Ruszyły prace na Szosie Chełmińskiej i nie tylko

Trwa budowa i przebudowa Trasy Staromostowej w Toruniu na odcinku od ul. Polnej do granicy miasta w głównym szkieletowym układzie drogowym miasta na kierunku północ-południe. Prace na ponad 3,5 km odcinku wyniosą prawie 16,4 mln zł.

Toruń: Ruszyły prace na Szosie Chełmińskiej i nie tylko

Wykonawcą prac jest firma SKANSKA. Zgodnie z umową prace potrwają do 30 listopada 2010 roku.

W ramach zadania zostanie wykonany około 3.525 m odcinek Szosy Chełmińskiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Polną do skrzyżowania z ul. Owsianą około 1.8 km planowane jest wykonanie ulicy w układzie dwóch jezdni, każda o szerokości 7,0 m przedzielonych pasem zieleni szerokości 6,0 m. Od skrzyżowania z ul. Owsianą do granic administracyjnych miasta Torunia około 1.7 km ulica przebiega w układzie jedno-jezdniowym o szerokości 7,0 m. Wzdłuż odcinka projektowana jest ścieżka rowerowa o szerokości 2,0 m. (po jednej stronie ulicy) oraz obustronne chodniki z kostki betonowej o szerokości 2,5 m (na odcinku od ul. Polnej do ul. Owsianej).

W lipcu na ulicach Torunia rozpoczęły się lub są kontynuowane także inne remonty:

  • Szosa Lubicka: Prace drogowe, które planuje się rozpocząć na początku sierpnia będą prowadzone na odcinku około 1 kilometra od Placu Sybiraków do ul. Leszczynowej. Na odcinku od Placu Sybiraków do ul. Rydygiera planuje się dobudowę trzeciego pasa. Wykonawcą robót jest PRD S.A. Ich wartość 3. 787.300 zł.
  • Starówka.Rabiańska w remoncie: Prace są realizowane na odcinku 230 metrów od ul. Piekary do ul. Żeglarskiej. Koszt remontu 636 047 zł, wykonawcą jest konsorcjum PRD S.A i PBD Bielczyny. Na czas remontu przedmiotowy odcinek jest wyłączony z ruchu kołowego, istnieje jedynie możliwość dojazdu dla mieszkańców na zaplecza posesji.
  • Ulica Krasińskiego: Prace są realizowane na odcinku od ul. Klonowica do ul. Kochanowskiego. Przedmiotowy odcinek jest wyłączony z ruchu. Dojazd jest możliwy dla osób dojeżdżających na zaplecze posesji, Ulica Sienkiewicza jest przejezdna. Termin zakończenia prac 18.09.2009 r.
  • Ulica Szeroka i Królowej Jadwigi: Przebudowa toruńskiego deptaka na finiszu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.

 

  • Ulice Bema i Kraszewskiego: Do połowy września potrwa remont ul. Bema i Kraszewskiego na odcinku od Sienkiewicza do Matejki. W roku 2009 prace są prowadzone na jezdni południowej na odcinku 580 metrów. Koszt robót 1 355 799,49 zł. Wykonawcą prac jest PRD S.A. Toruń.
  • Ulica Traugutta: Prawie półkilometrowy odcinek zostanie naprawiony do końca września tego roku. Prace będą prowadzone na obu jezdniach na odcinku od ulicy Warszawskiej do ulicy Waryńskiego. Koszt robót 1 445 706,31zł.Wykonawcą prac jest PRD S.A. Toruń.
  • Starówka.Remont kolejnego odcinka ul. Św. Jakuba: Tym razem drogowcy prowadzą prace na odcinku od ul. Piernikarskiej do ul. Wola Zamkowa. Remontowany odcinek będzie udostępniony do ruchu kołowego, dlatego jezdnia zostanie wykonana z asfaltu. Prace potrwają do 17.08.2009 r. Koszt 180 238,31 zł. Wykonawca robót PBD w Bielczynach.
  • Ulica Lelewela: Prace są realizowane na odcinku około 330 metrów od Wiązowej do Grudziądzkiej. Prace potrwają do 05.10.2009 r. Koszt 526.823,88 zł. Wykonawca robót Pol-Dróg Człuchów Sp zo.o. Przedmiotowy odcinek wyłączony jest z ruchu a objazd wyznaczono u. Podgórną, Wiązową i Wybickiego lub Podgórną, Legionów, Żwirki i Wigury (uwaga  dojazd do Bumaru tylko od ulicy Wybickiego).

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~romek 2009-07-27

o Bydgoszcy to chyba zapomniano.Brakuje w tym miescie dodatkowej przeprawy przez Brdę kiedyś planowana na wysokości ul Łeczyckiej oraz przyzwoitego tranzytu Fordon -Centrum -Osowa Góra.Strasznie wolno to wszystko idzie.Praktycznie wiekszośc prac modernizacyjnych wykonano za pieniadze wielkich centrów handlowych.UlNakielska bardzo niski i waski most na którym rozbiło sie juz chyba paredziesiat TIRów.Sławetne Rondo Grónwaldzkie budowane chyba za SLD z jednopoziomowymi skrzyzowaniami w szczycie kompletna blokada porazka totalna a kosztowało sporo.Na obrzezach piekne wile do których rowadza błotniste drogi taki mini Bangladesz

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia od Carlex Design
Skoda Fabia od Carlex Design
Polska firma Carlex Design znów zaskakuje i tym razem przedstawia swoją wizję wnętrza Skody Fabii. Naszym zdanie wygląda "szałowo", sprawdź sam!