mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Sezon remontowy w pełni

Toruń: Sezon remontowy w pełni

Aktualnie w Toruniu, tak jak w wielu miastach Polski trwa sezon remontowy. W tym roku Miejski Zarząd Dróg przeznaczył ponad 26 mln zł na remonty ulic oraz ponad 79 mln zł na inwestycje drogowe. Część projektów została już wykonana, jednak kierowców czekają kolejne utrudnienia.

Toruń: Sezon remontowy w pełni
Lepszy stan istniejących dróg i chodników, przebudowa części dróg oraz budowa nowych ulic, zatok autobusowych i parkingów, to tegoroczny plan Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. Na tegoroczne remonty dróg przeznaczono 26,2 mln zł, z kolei inwestycje drogowe mają pochłonąć 79,2 mln zł.  Kwota na remonty wzrosła w stosunku do ubiegłego roku o ponad 5 mln zł. Znacznie zwiększyły się również nakłady na inwestycje. W ubiegłym roku wydano na nie o ponad 21 mln zł mniej.

Tegoroczne inwestycje dotyczą przede wszystkim budowy i modernizacji sieci dróg lokalnych, zmiany nawierzchni istniejących i budowy nowych dróg, chodników oraz parkingów. Do tej pory przeprowadzono już remonty ulic: Browarna, Szewska, Piekary, Sukiennicza, Św. Katarzyny, Rybaki, Klonowica, Grunwaldzka- etap I, Rydygiera oraz prace przy dojazdach do UMK i remont parkingu przy Urzędzie Miasta.

Z kolei w trakcie realizacji jest szereg remontów jezdni i chodników na starówce. Prace trwają m.in. przy Zaułku Prosowym, ul. Ślusarskiej, Małe Garbary i Placu Teatralnym. Jezdnie i chodniki remontowane są również przy ul. PCK, Podgórnej, Broniewskiego, św. Józefa, Drzymały i Włocławskiej. Przy ul. Gniewkowskiej drogowcy ułożą nową nawierzchnię i wykonają pobocza z destruktu. Natomiast przy Placu Pokoju Toruńskiego trwa remont wiaduktu nad linią PKP. Wykonawca wzmocni płytę nośną wiaduktu, wykona izolacje przyczółków i uzupełni ubytki cegły klinkierowej. 2 września ruszyły także prace przy Szosie Lubickiej. W ramach prac zostanie wyremontowana jezdnia na odcinku od OBI do Ślaskiego - strona południowa i północna od Ślaskiego 150 m w kierunku centrum. Remontu doczeka się również przejście podziemne pod ul. Szosa Lubicka na wysokości OBI. Remont potrwa do 15 grudnia bieżącego roku. W tym czasie kierowców obowiązywać będzie objazd ulicami Ślaskiego, Konstytucji 3 Maja i Przy Skarpie. Koszt zadania to ponad 3,8 mln zł.

To jednak nie wszystkie prace przewidziane w tym roku. Do wykonania pozostały jeszcze ulice: Bema – drogi dojazdowe do stadionu, Lecha – na odcinku Żwirki Wigury  do ulicy Popiela, Świętopełka od wjazdu na stadion do ulicy Sczanieckiego, Sienkiewicza od Bydgoskiej do Mickiewicza, Sobieskiego od Garbatego mostka do Placu Pokoju Toruńskiego, Szumana strona południowa od Prostej do Jęczmiennej, Kościuszki od Grudziądzkiej do Wojska Polskiego oraz Chrobrego od Batorego do Placu Pokoju Toruńskiego.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.