mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Skanska zbuduje Trasę Średnicową Północną

Toruń: Skanska zbuduje Trasę Średnicową Północną

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na budowę pierwszego odcinka Trasy Średnicowej Północnej, który połączy ulicę Grudziądzką z Szosą Chełmińską. Wykonawcą inwestycji będzie firma Skanska, która swoje prace wyceniła na 35,5 mln złotych. Na realizację zadania firma będzie miała 14 miesięcy od momentu podpisania umowy. Jeśli żadna z pozostałych 9 firm biorących udział w postepowaniu nie złoży odwołania na rozstrzygnięcie przetargu, umowa na roboty zostanie zawarta w grudniu tego roku. 

Toruń: Skanska zbuduje Trasę Średnicową Północną
Trasa Średnicowa Północna w głównym szkieletowym układzie drogowym  miasta przebiega od Szosy Bydgoskiej, przez skrzyżowanie z ul. Okrężną, Szosą Chełmińską do ul. Grudziądzkiej i dalej przez skrzyżowanie z ul. Chrobrego, ul. Wschodnią i ul. Olsztyńską do Szosy Lubickiej.

Prawie półtorakilometrowej długości odcinek od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej, obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. Powstaną także chodniki i  ścieżki rowerowe. wzdłuż ulicy po stronie południowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Legionów. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z regionalnego programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

Równolegle  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu rozstrzygnął przetarg na zarządzanie i nadzór inwestorski nad robotami realizowanymi w ramach zadania pn.: „Budowa Trasy Średnicowej w Toruniu na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Szosy Chełmińskiej”.  Jako najkorzystniejszą komisja przetargowa wybrała ofertę złożoną przez konsorcjum, którego liderem jest DDG Sp. z o. o. Zwycięska firma wyceniał swoje usługi na ponad 816 tysięcy złotych. Od tego wyboru do KIO odwołał się Transprojekt Gdański Sp. z o.o.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.