mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Skanska zbuduje Trasę Średnicową Północną

Toruń: Skanska zbuduje Trasę Średnicową Północną

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na budowę pierwszego odcinka Trasy Średnicowej Północnej, który połączy ulicę Grudziądzką z Szosą Chełmińską. Wykonawcą inwestycji będzie firma Skanska, która swoje prace wyceniła na 35,5 mln złotych. Na realizację zadania firma będzie miała 14 miesięcy od momentu podpisania umowy. Jeśli żadna z pozostałych 9 firm biorących udział w postepowaniu nie złoży odwołania na rozstrzygnięcie przetargu, umowa na roboty zostanie zawarta w grudniu tego roku. 

Toruń: Skanska zbuduje Trasę Średnicową Północną
Trasa Średnicowa Północna w głównym szkieletowym układzie drogowym  miasta przebiega od Szosy Bydgoskiej, przez skrzyżowanie z ul. Okrężną, Szosą Chełmińską do ul. Grudziądzkiej i dalej przez skrzyżowanie z ul. Chrobrego, ul. Wschodnią i ul. Olsztyńską do Szosy Lubickiej.

Prawie półtorakilometrowej długości odcinek od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej, obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. Powstaną także chodniki i  ścieżki rowerowe. wzdłuż ulicy po stronie południowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Legionów. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z regionalnego programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

Równolegle  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu rozstrzygnął przetarg na zarządzanie i nadzór inwestorski nad robotami realizowanymi w ramach zadania pn.: „Budowa Trasy Średnicowej w Toruniu na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Szosy Chełmińskiej”.  Jako najkorzystniejszą komisja przetargowa wybrała ofertę złożoną przez konsorcjum, którego liderem jest DDG Sp. z o. o. Zwycięska firma wyceniał swoje usługi na ponad 816 tysięcy złotych. Od tego wyboru do KIO odwołał się Transprojekt Gdański Sp. z o.o.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic