mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Średnicówka przed finiszem

Toruń: Średnicówka przed finiszem

Na budowie toruńskiej Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od Szosy Chełmińskiej do ul. Grudziądzkiej praca wre, frezują i asfaltują. Zaawansowanie prac przekroczyło 90%.

Toruń: Średnicówka przed finiszem
Na ulicy Legionów na ukończeniu są roboty kanalizacyjne. Do końca tygodnia, na wschodniej jezdni ulicy Legionów,  wykonawca planuje ułożyć warstwę wiążącą. Natomiast w przyszłym tygodniu front robót przeniesie się na jezdnię zachodnią. Jej stara nawierzchnia zostanie sfrezowana i rozebrana. Równolegle prace drogowe trwają na Szosie Chełmińskiej. Tu są ustawiane  krawężniki i wzmacniane jest podłoże gruntowe. W najbliższym czasie ruszą roboty bitumiczne, polegające na układaniu nawierzchni.

Niezależnie od robót drogowych na całej trasie trwają nasadzenia zieleni i montowane  jest oznakowanie pionowe. Termin zakończenia robót 30 maja b.r.    

I etap Trasy Średnicowej Północnej  obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. W ramach inwestycji  powstaną również chodniki i  ścieżki rowerowe. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.