mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Trasa Średnicowa gotowa

Toruń: Trasa Średnicowa gotowa

Trasa Średnicowa Podgórza została oddana do użytku. Jest to jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych w ostatnim czasie przez gminę Toruń. Budowa 4 kilometrowej trasy rozpoczęła się we wrześniu 2004 r. i trwała wyjątkowo długo, bo o ponad dziewięć miesięcy dłużej niż pierwotnie zakładano (sierpień 2006 r).

Toruń: Trasa Średnicowa gotowa

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich objął 2 kilometrowy odcinek od ul. Poznańskiej do ul. Pstrowskiego. Prace przy budowie tego odcinka zakończyły się w listopadzie 2005 r. Na przełomie marca i kwietnia 2006 r. ruszyły prace na drugim odcinku inwestycji od ul. Pstrowskiego do ul. Łódzkiej. Rozpoczęcie drugiej części robót opóźniło się o trzy miesiące z powodu unieważnienia pierwszego przetargu na budowę. W ramach prac II etapu zostało wykonane również włączenie TŚP w ul. Łódzką.

Trasa Średnicowa Podgórza została wybudowana w celu poprawy warunków ruchowych w lewobrzeżnej części Torunia. Ułatwi ona przejazd przez Podgórz i rozładuje ruch na Poznańskiej, Podgórskiej. Wyprowadzony ruch z ul. Poznańskiej i Podgórskiej wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców osiedla Podgórz.

Przeczytaj także:

Poparcie dla mostu (2007-03-21)

Toruń: opóźnienia przy trasie średnicowej (2007-03-02)

Europejska Szosa Bydgoska (2007-06-30)

 


Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

~Krzychulex z Torunia 2007-05-17

I niestety drugiego mostu długo nie będzie. Władze Torunia forsują koncepcję mostu ciężką do zrealizowania. Koncepcja zakłada że na nowo wybudowany most będzie kierowany tranzyt. Przez ostatnie lata Toruń wystarał się o 2 obwodnice. Wybudowaliśmy obwodnice a tranzyt będzie szedł przez miasto :)

~Pelikan 2007-05-16

...Toruń....to to miasteczko co ma jeden most przez rzeczkę .....to w Legnicy mamy dwa mosty .....

~tym00n 2007-05-15

Można nią było jehcać już od pół roku do końca bo mam mieszkanie w blokach na Szubińskiej i dom w Czerniewicach. W końcu. P.S. Jak znam życie to most wybudują kiedy w Toruniu będzie trzeba zorganizować igrzyska olimpijskie:P Ale na 2016 powinni zrobić (mamy być w końcu europejską stolicą kultury:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.