mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Uchwała w sprawie mostu

Toruń: Uchwała w sprawie mostu

W związku ze zmianą przebiegu drogi krajowej, planowana przeprawa przez Wisłę ma znaleźć się w ciągu drogi krajowej nr 1, a nie nr 15, jak to wcześniej zakładano. Skutkiem tego była konieczność zmiany uchwały dotyczącej zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Toruń: Uchwała w sprawie mostu
Początkowo plany zakładały budowę nowej przeprawy w Toruniu w ciągu drogi krajowej nr 15, jednak w wyniku negocjacji z ówczesnym Ministerstwem Transportu oraz analiz konsorcjum projektowego, dokonano modyfikacji projektowanego przebiegu drogi krajowej. Zmodyfikowany przebieg uwzględnia wpisanie nowej przeprawy mostowej nie w drogę krajową nr 15, ale w drogę krajową nr 1, która zapewnia ściślejsze powiązanie projektu z europejską siecią dróg TEN-T i zwiększa szanse na dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej. Modyfikacja przebiegu drogi krajowej z projektowaną przeprawą mostową uzyskała akceptację wojewody.

Wraz ze zmianą planów, konieczna była także zmiana uchwały dotyczącej zaciągnięcia zobowiązań związanych z przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji.
Rada Miasta Torunia zmieniła uchwałę, która stanowiła zabezpieczenie finansowe do przygotowania dokumentacji projektowej wraz z wszelkimi dokumentami wymaganymi do uzyskania pozwolenia na budowę i przygotowania inwestycji do realizacji oraz opracowań niezbędnych do ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Zabezpieczenie finansowe, które wynosi 11 mln zł, obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji wojewody o pozwoleniu na budowę, przygotowanie wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej wraz  z wymaganym dla tego typu wniosków studium wykonalności oraz analizą ekonomiczną etapu I (budowa mostu drogowego z drogami dojazdowymi) oraz pozyskanie przez Gminę Miasta Toruń nieruchomości na cele budowlane w liniach rozgraniczających, zgodnie z decyzją lokalizacyjną, wydaną przez wojewodę dla etapu I.

Podobne wiadomości:

Powrót GTA?

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~torunczyk 2008-03-20

najlepiej jakby obie drogi biegły przez ten most!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross