mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: W marcu poznamy chętnych do budowy Trasy Średnicowej Płn.

Toruń: W marcu poznamy chętnych do budowy Trasy Średnicowej Płn.

Olbrzymim zainteresowaniem ze strony potencjalnych wykonawców cieszy się przetarg na budowę Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu. Chodzi o inwestycję na odcinku od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. Grudziądzkiej (etap II). Oferty zostaną otwarte 3 marca.

Toruń: W marcu poznamy chętnych do budowy Trasy Średnicowej Płn.
Zainteresowanie przetargiem jest olbrzymie - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. - Od momentu jego publikacji - czyli od 11 grudnia ub.r. - ogłoszenie było oglądane w internecie ponad 11 tys. razy. Termin składania ofert został wydłużony, bo jest mnóstwo pytań. Dostaliśmy ich około 400. Ostatnio tak dużym zainteresowaniem cieszył się przetarg na budowę mostu przy ul. Wschodniej.

W ramach zadania zostanie wybudowana droga w klasie GP 1/2 (jednojezdniowa, dwupasowa). Dla pieszych zostaną zbudowane chodniki, a dla rowerzystów powstaną drogi rowerowe. Na całym odcinku liczącym ponad 3 km zostanie zamontowane  oświetlenie i nasadzona zieleń.

Zwycięska firma w ramach kontraktu zbuduje wiadukt nad torami kolejowymi wraz ze zjazdami, kładkę dla pieszych, przepust rowerowy, estakadę dla rowerów i niepełnosprawnych i ekrany akustyczne. Na wykonanie prac budowlanych, wykonawca będzie miał 15 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.