mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Wiadukt AK otwarty dla ruchu

Toruń: Wiadukt AK otwarty dla ruchu

Dzisiaj, 16 lipca, otwarto dla ruchu przejazd pod wiaduktem AK w Toruniu. Firma Skanska realizująca na zlecenie PKP przebudowę wiaduktu na placu Armii Krajowej zakończyła prace.

Toruń: Wiadukt AK otwarty dla ruchu
Remont wiaduktu na placu Armii Krajowej, na którym poprowadzone są linie kolejowe nr 18 - Kutno-Piła i nr 353 - Poznań Wschód-Skandawa, jest częścią unijnego projektu BiT City dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Beneficjentem tej części przedsięwzięcia jest PKP.

W ramach zadania firma Skanska - działająca na zlecenie PKP - zmodernizowała cztery tory główne i jeden tor dodatkowy. Wyremontowała  przęsła i przyczółki wiaduktu.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu wykorzystując zamknięcie wiaduktu  wykonał naprawę muru oporowego pod chodnikiem  po stronie wschodniej placu. Została również wykonana nakładka bitumiczna na jezdni oraz wyregulowano zapadnięte wpusty uliczne.

Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.