mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Wiadukt AK otwarty dla ruchu

Toruń: Wiadukt AK otwarty dla ruchu

Dzisiaj, 16 lipca, otwarto dla ruchu przejazd pod wiaduktem AK w Toruniu. Firma Skanska realizująca na zlecenie PKP przebudowę wiaduktu na placu Armii Krajowej zakończyła prace.

Toruń: Wiadukt AK otwarty dla ruchu
Remont wiaduktu na placu Armii Krajowej, na którym poprowadzone są linie kolejowe nr 18 - Kutno-Piła i nr 353 - Poznań Wschód-Skandawa, jest częścią unijnego projektu BiT City dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Beneficjentem tej części przedsięwzięcia jest PKP.

W ramach zadania firma Skanska - działająca na zlecenie PKP - zmodernizowała cztery tory główne i jeden tor dodatkowy. Wyremontowała  przęsła i przyczółki wiaduktu.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu wykorzystując zamknięcie wiaduktu  wykonał naprawę muru oporowego pod chodnikiem  po stronie wschodniej placu. Została również wykonana nakładka bitumiczna na jezdni oraz wyregulowano zapadnięte wpusty uliczne.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei
Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei
Hyundai rzuca kolejne wyzwanie europejskiej konkurencji. Na rynku debiutuje model i30 N, który jest bezpośrednim konkurentem Volkswagena Golfa GTI, Forda Focusa ST i Peugeota 308 GTi.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech