mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Wyremontują wiadukt za ponad 2 mln

Toruń: Wyremontują wiadukt za ponad 2 mln

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował o planowanym remoncie wiaduktu przy placu Pokoju Toruńskiego w ciągu dróg krajowych nr 15 i 80. Prace na zabytkowym obiekcie nad linią PKP będą kosztować ponad 2,2 mln zł.

Toruń: Wyremontują wiadukt za ponad 2 mln
Wiadukt nad linią kolejową przy placu Pokoju Toruńskiego ma charakter zabytkowy. Powstał około 1898 roku, w związku z rozwojem linii kolejowej, budową w 1889 r. dworca pasażerskiego (dziś PKP Toruń Miasto) i rozbudową dawnej pruskiej dzielnicy Wilhelmstadt. 110-letnia konstrukcja wiaduktu wymaga remontu. Przęsło, skrzydła i przyległe mury oporowe od czasu budowy przetrwały praktycznie bez zmian. Całe wyposażenie i otoczenie wiaduktu, chodniki, jezdnia i balustrady zostały wykonane współcześnie. Plac Pokoju Toruńskiego usytuowany jest w ciągu dróg krajowych nr 15 i 80. Przez znajdujące się na nim rondo przejeżdża w godzinie szczytu popołudniowego około 3200 pojazdów na godzinę, w tym do 600 aut przez sam wiadukt.

Do Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu wpłynęła tylko jedna oferta na remont tego zabytkowego obiektu. Za ponad 2,2 mln zł prace te jest chce wykonać konsorcjum dwóch włocławskich firm: Mosty Kujawy i Firmy Drogowo-Mostowej Akpis.

Zadaniem wykonawcy remontu będzie wzmocnienie płyty nośnej wiaduktu, wykonanie izolacji przyczółków i uzupełnienie ubytków cegły klinkierowej. Na zrealizowanie tych prac będzie miał 4 miesiące od momentu podpisania umowy. Obecnie w Miejskim Zarządzie Dróg trwa sprawdzanie złożonej oferty pod względem formalno-prawnym. Jeśli nie będzie do niej zastrzeżeń, prace ruszą już w sierpniu bieżącego roku. W czasie remontu możliwe są utrudnienia drogowe w tym rejonie. Podczas wykonywania głębokich wykopów okresowo zostanie wyłączony z ruchu odcinek od ul. Sobieskiego do ul. Chrobrego. Dla kierowców zostanie wyznaczony objazd od placu Daszyńskiego przez ulice Żółkiewskiego, Kościuszki i Warneńczyka.

Podobne wiadomości:

Na alkohol - Volvo

auto motor i sport 0000-00-00

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.