mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Wyremontują wiadukt za ponad 2 mln

Toruń: Wyremontują wiadukt za ponad 2 mln

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował o planowanym remoncie wiaduktu przy placu Pokoju Toruńskiego w ciągu dróg krajowych nr 15 i 80. Prace na zabytkowym obiekcie nad linią PKP będą kosztować ponad 2,2 mln zł.

Toruń: Wyremontują wiadukt za ponad 2 mln
Wiadukt nad linią kolejową przy placu Pokoju Toruńskiego ma charakter zabytkowy. Powstał około 1898 roku, w związku z rozwojem linii kolejowej, budową w 1889 r. dworca pasażerskiego (dziś PKP Toruń Miasto) i rozbudową dawnej pruskiej dzielnicy Wilhelmstadt. 110-letnia konstrukcja wiaduktu wymaga remontu. Przęsło, skrzydła i przyległe mury oporowe od czasu budowy przetrwały praktycznie bez zmian. Całe wyposażenie i otoczenie wiaduktu, chodniki, jezdnia i balustrady zostały wykonane współcześnie. Plac Pokoju Toruńskiego usytuowany jest w ciągu dróg krajowych nr 15 i 80. Przez znajdujące się na nim rondo przejeżdża w godzinie szczytu popołudniowego około 3200 pojazdów na godzinę, w tym do 600 aut przez sam wiadukt.

Do Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu wpłynęła tylko jedna oferta na remont tego zabytkowego obiektu. Za ponad 2,2 mln zł prace te jest chce wykonać konsorcjum dwóch włocławskich firm: Mosty Kujawy i Firmy Drogowo-Mostowej Akpis.

Zadaniem wykonawcy remontu będzie wzmocnienie płyty nośnej wiaduktu, wykonanie izolacji przyczółków i uzupełnienie ubytków cegły klinkierowej. Na zrealizowanie tych prac będzie miał 4 miesiące od momentu podpisania umowy. Obecnie w Miejskim Zarządzie Dróg trwa sprawdzanie złożonej oferty pod względem formalno-prawnym. Jeśli nie będzie do niej zastrzeżeń, prace ruszą już w sierpniu bieżącego roku. W czasie remontu możliwe są utrudnienia drogowe w tym rejonie. Podczas wykonywania głębokich wykopów okresowo zostanie wyłączony z ruchu odcinek od ul. Sobieskiego do ul. Chrobrego. Dla kierowców zostanie wyznaczony objazd od placu Daszyńskiego przez ulice Żółkiewskiego, Kościuszki i Warneńczyka.

Podobne wiadomości:

Na alkohol - Volvo

auto motor i sport 0000-00-00

Waga lekka – Mio Moov 380

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.