mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: będą pieniądze na remont DW 273

Toruń: będą pieniądze na remont DW 273

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy jeżdżą ul. Nieszawską w Toruniu (DW 273). Unia Europejska udzieli Toruniowi wsparcia na przebudowę tej ulicy. Oficjalna decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadnie jeszcze we wrześniu. Wartość przedsięwzięcia oszacowano na 15 milionów złotych.

Toruń: będą pieniądze na remont DW 273
Unijna pomoc napłynie w ramach ogłoszonego przez zarząd województwa konkursu o dofinansowanie projektów dotyczących modernizacji i przebudowy dróg, adresowanego do samorządów miast na prawach powiatu.
 
Ulica Nieszawska jest drogą wojewódzką nr 273. Stanowi alternatywę dla połączeń pomiędzy drogą krajową nr 1 a drogą krajową nr 10 i S10. Jej stan techniczny nie jest najlepszy. Ulica nie posiada ani poboczy, ani chodników. Regularnie, zwłaszcza po zimie, pojawiają się tam dziury i wyrwy w nawierzchni, którym na krótko tylko pomagają doraźne naprawy.

Miasto posiada gotową dokumentację i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Modernizacja obejmie odcinek od placu Armii Krajowej do granicy administracyjnej miasta. Nieszawska zostanie zbudowana praktycznie od nowa, oprócz nowej jezdni powstaną chodnik i ścieżka rowerowa, staną też nowe latarnie.

Wartość przedsięwzięcia wyniesie 15 milionów złotych, wartość wnioskowanego dofinansowania z RPO WK-P to 4 miliony złotych, czyli ponad jedna czwarta spodziewanych  kosztów. Wniosek jest już po ocenie merytorycznej. Decyzji o przyznaniu środków należy się spodziewać w połowie września.

Kompleksowa przebudowa drogi w zdecydowany sposób zminimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia awarii wodociągu 500. Obecnie znajduje się on w całości pod powierzchnią starej ulicy Nieszawskiej. Po zrealizowaniu rozbudowy  i wzmocnieniu wodociągu na odcinku 2,5 km będzie on przebiegał pod chodnikiem i ścieżką rowerową, na pozostałym odcinku 700 m zostanie dodatkowo wzmocniony.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.