mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: będą pieniądze na remont DW 273

Toruń: będą pieniądze na remont DW 273

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy jeżdżą ul. Nieszawską w Toruniu (DW 273). Unia Europejska udzieli Toruniowi wsparcia na przebudowę tej ulicy. Oficjalna decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadnie jeszcze we wrześniu. Wartość przedsięwzięcia oszacowano na 15 milionów złotych.

Toruń: będą pieniądze na remont DW 273
Unijna pomoc napłynie w ramach ogłoszonego przez zarząd województwa konkursu o dofinansowanie projektów dotyczących modernizacji i przebudowy dróg, adresowanego do samorządów miast na prawach powiatu.
 
Ulica Nieszawska jest drogą wojewódzką nr 273. Stanowi alternatywę dla połączeń pomiędzy drogą krajową nr 1 a drogą krajową nr 10 i S10. Jej stan techniczny nie jest najlepszy. Ulica nie posiada ani poboczy, ani chodników. Regularnie, zwłaszcza po zimie, pojawiają się tam dziury i wyrwy w nawierzchni, którym na krótko tylko pomagają doraźne naprawy.

Miasto posiada gotową dokumentację i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Modernizacja obejmie odcinek od placu Armii Krajowej do granicy administracyjnej miasta. Nieszawska zostanie zbudowana praktycznie od nowa, oprócz nowej jezdni powstaną chodnik i ścieżka rowerowa, staną też nowe latarnie.

Wartość przedsięwzięcia wyniesie 15 milionów złotych, wartość wnioskowanego dofinansowania z RPO WK-P to 4 miliony złotych, czyli ponad jedna czwarta spodziewanych  kosztów. Wniosek jest już po ocenie merytorycznej. Decyzji o przyznaniu środków należy się spodziewać w połowie września.

Kompleksowa przebudowa drogi w zdecydowany sposób zminimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia awarii wodociągu 500. Obecnie znajduje się on w całości pod powierzchnią starej ulicy Nieszawskiej. Po zrealizowaniu rozbudowy  i wzmocnieniu wodociągu na odcinku 2,5 km będzie on przebiegał pod chodnikiem i ścieżką rowerową, na pozostałym odcinku 700 m zostanie dodatkowo wzmocniony.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2016-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes-Benz Vans szykuje ważną premierę. Już niebawem poznamy kolejną generację Sprintera, ale zanim to nastąpi, producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kabiny i zapowiedział nowe rozwiązania transportowe.