mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń bez tirów

Toruń bez tirów

Od 2 stycznia 2012 roku pojazdy o masie przekraczającej 18 ton będą miały ograniczony wjazd do Torunia w godzinach 6.00 - 9.00 i 13.00 - 19.00. Zakaz nie będzie obowiązywał kierowców posiadających zezwolenie.

Toruń bez tirów
- W połowie stycznia 2012 roku przejazd autostradą A1 w okolicy Torunia przestanie być bezpłatny. Dla naszego miasta może to oznaczać kilkunastoprocentowy wzrost ilości ciężkich pojazdów ciężarowych przejeżdżających przez centrum, szczególnie drogą krajową nr 1 przez most drogowy. Należy się bowiem spodziewać, że kierowcy tirów, zamiast płacić za autostradę, wybiorą opcję bezpłatnego przejazdu przez Toruń - mówi Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMT. - Chcąc przeciwdziałać temu zagrożeniu i niszczeniu remontowanych za miejskie pieniądze dróg, przygotowaliśmy projekt dotyczący ograniczenia na terenie Torunia ruchu tranzytowego samochodów ciężarowych o masie przekraczającej 18 ton - dodaje.

Projekt zakazu został opracowany na podstawie rezolucji podjętej przez Radę Miasta Torunia z 28 lipca 2011 roku. Nowe zasady ruchu będą obowiązywały od 2 stycznia 2012 roku do lipca 2013 - do czasu otwarcia nowego mostu drogowego. Zakaz obejmował będzie m.in. samochody ciężarowe sztywne 2, 3, 4-osiowe bez przyczep, ciągniki siodłowe z naczepami 1, 2, 3-osiowymi oraz samochody ciężarowe sztywne z przyczepami.

Intencją zakazu jest ograniczenie ruchu tranzytowego przez centrum Torunia, czyli pojazdów ciężarowych, dla których Toruń nie jest celem, ale tylko miastem przejazdowym. Z myślą o kierowcach transportujących towary do Torunia, Miejski Zarząd Dróg przygotował zezwolenia na niestosowanie się do znaków zakazu B-5.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~NEO 2011-12-30

NARESZCIE zalewski /prezydent/ Mysli o Toruniu bo Pan poseł Męzydło Mysli tylko osobie i swojej władzy blokując wszystko co jest dla Torunia PERSONA NON GRATA Z TORUNIA DLA TAKIEGO POSŁA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?