mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: bezpiecznie i pięknie na Mickiewicza

Toruń: bezpiecznie i pięknie na Mickiewicza

Trwa przebudowa ul. Mickiewicza w Toruniu. Po rewitalizacji uspokoi się  ruch i poprawi bezpieczeństwo pieszych. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej sprawi, że ulica będzie znowu – jak przed wielu laty - atrakcyjną wizytówką Bydgoskiego Przedmieścia i całego miasta.

Toruń: bezpiecznie i pięknie na Mickiewicza
Przebudowa ulicy została podzielona na trzy etapy:

  • Etap I – odcinek o długości 350 m, od al. Jana Pawła II do Domu Studenckiego nr 2 został zrealizowany w okresie od października 2008 r. do marca 2009 r.
  • Etap II – odcinek o długości 492 m, od Domu Studenckiego nr 2 do ZUS. W ramach prac została wykonana nowa jezdnia, chodnik i ścieżka rowerowa. Odcinek został oddany do użytku w maju 2010 r.
  • Obecnie trwa realizacja III etapu projektu, który obejmuje zagospodarowanie przestrzeni publicznej ul. Mickiewicza na odcinku od ZUS do ul. Szosa Bydgoska. Przebudowa odcinka o długości 1550 m jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007 - 2013.

Wykonawca robót - konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowy Dróg w Bielczynach i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Toruniu prowadzi obecnie prace budowlane na odcinku od ul. Reja do Kochanowskiego. Po przebudowie gazociągu drogowcy zajęli się odwodnieniem ulicy, budową miejsc do parkowania i zjazdów. Równolegle wykonywana jest ścieżka rowerowa i obustronny chodnik.

Prace na tym odcinku planuje się zakończyć w drugiej połowie maja 2011 r. Na kolejnym odcinku prac, od ul. Sienkiewicza do Poprzecznej, MZK przebuduje torowisko tramwajowe z dostosowaniem do nowego układu skrzyżowania ul. Mickiewicza z Sienkiewicza. Przebudowany zostanie także gazociąg i wykonane przyłącza  do odbiorców. Wykonane również zostanie odwodnienie ulicy, miejsca parkingowe, ścieżka rowerowa, chodniki i oświetlenie. W ostatnim etapie robót drogowcy zajmą się odcinkiem od ul. Poprzecznej do Kochanowskiego.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.