Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń buduje Łódzką i Staromostową

Toruń buduje Łódzką i Staromostową

Już niebawem ruszą dwie kolejne strategiczne inwestycje drogowe Torunia. 21 listopada 2014 r. miasto podpisało umowę na przebudowę ul. Łódzkiej od Andersa do Lipnowskiej i budowę odcinka Trasy Staromostowej od skrzyżowania z ul. Bema do Trasy Średnicowej Północnej.

Toruń buduje Łódzką i Staromostową
Ulica Łódzka zostanie przebudowana na odcinku od ul. Andersa do ul. Lipnowskiej (skrzyżowanie z Trasą Wschodnią). Długość przebudowanego fragmentu wyniesie 1,3 km.


W ramach przebudowy zostanie wykonana kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. Z kolei dzięki budowie chodnika i ścieżki rowerowej poprawi się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Po przebudowie ulica Łódzka stanie się trasą dwujezdniową i będzie posiadała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Warto dodać, że w rejonie skrzyżowań powstaną dodatkowe pasy, pozwalające skręcającym na bezkolizyjne pokonanie skrzyżowania.

Po zakończeniu prac będzie także przejazd tzw. bajpasem z Trasy Wschodniej w kierunku centrum i Poznania. Poprawi się również komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.


Wykonawcą robót będzie firma PBDI. Koszt przeprowadzonych prac to 11,6 mln zł , a termin ich zakończenia to 30 listopada 2015 r.

Z kolei Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia zajmie się budową odcinka Trasy Staromostowej w Toruniu. Inwestycja obejmie przebudowę Szosy Chełmińskiej na odcinku prawie 400 metrów. Wyłoniona w drodze przetargu firma przebuduje do układu dwujezdniowego istniejącą jezdnię Szosy Chełmińskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bema do Trasy Średnicowej Północnej. Po jednej stronie powstanie chodnik, a po drugiej ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu ulic Bema, Podgórnej i Szosy Chełmińskiej powstanie skrzyżowanie skanalizowane, z sygnalizacją świetlną. W ramach tego zadania zostanie wykonane także odwodnienie ulicy oraz przebudowa sieci wodociągowej, sanitarnej, deszczowej i gazowej. Na przebudowywanym odcinku powstanie także całkiem nowe oświetlenie.


Warto dodać, że dzięki realizacji tej inwestycji zostanie usprawniony dojazd i wyjazd ze Stadionu Miejskiego. W tym celu po stronie zachodniej Szosy Chełmińskiej powstanie dodatkowa jezdnia.


Zwycięska firma będzie miała czas na realizację inwestycji do 30.11.2015 roku. Ich koszt to 9,4 mln zł.


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj