mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń buduje Łódzką i Staromostową

Toruń buduje Łódzką i Staromostową

Już niebawem ruszą dwie kolejne strategiczne inwestycje drogowe Torunia. 21 listopada 2014 r. miasto podpisało umowę na przebudowę ul. Łódzkiej od Andersa do Lipnowskiej i budowę odcinka Trasy Staromostowej od skrzyżowania z ul. Bema do Trasy Średnicowej Północnej.

Toruń buduje Łódzką i Staromostową
Ulica Łódzka zostanie przebudowana na odcinku od ul. Andersa do ul. Lipnowskiej (skrzyżowanie z Trasą Wschodnią). Długość przebudowanego fragmentu wyniesie 1,3 km.


W ramach przebudowy zostanie wykonana kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. Z kolei dzięki budowie chodnika i ścieżki rowerowej poprawi się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Po przebudowie ulica Łódzka stanie się trasą dwujezdniową i będzie posiadała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Warto dodać, że w rejonie skrzyżowań powstaną dodatkowe pasy, pozwalające skręcającym na bezkolizyjne pokonanie skrzyżowania.

Po zakończeniu prac będzie także przejazd tzw. bajpasem z Trasy Wschodniej w kierunku centrum i Poznania. Poprawi się również komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.


Wykonawcą robót będzie firma PBDI. Koszt przeprowadzonych prac to 11,6 mln zł , a termin ich zakończenia to 30 listopada 2015 r.

Z kolei Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia zajmie się budową odcinka Trasy Staromostowej w Toruniu. Inwestycja obejmie przebudowę Szosy Chełmińskiej na odcinku prawie 400 metrów. Wyłoniona w drodze przetargu firma przebuduje do układu dwujezdniowego istniejącą jezdnię Szosy Chełmińskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bema do Trasy Średnicowej Północnej. Po jednej stronie powstanie chodnik, a po drugiej ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu ulic Bema, Podgórnej i Szosy Chełmińskiej powstanie skrzyżowanie skanalizowane, z sygnalizacją świetlną. W ramach tego zadania zostanie wykonane także odwodnienie ulicy oraz przebudowa sieci wodociągowej, sanitarnej, deszczowej i gazowej. Na przebudowywanym odcinku powstanie także całkiem nowe oświetlenie.


Warto dodać, że dzięki realizacji tej inwestycji zostanie usprawniony dojazd i wyjazd ze Stadionu Miejskiego. W tym celu po stronie zachodniej Szosy Chełmińskiej powstanie dodatkowa jezdnia.


Zwycięska firma będzie miała czas na realizację inwestycji do 30.11.2015 roku. Ich koszt to 9,4 mln zł.


Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.