mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń chce promować most

Toruń chce promować most

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu ogłosił przetarg na opracowanie strategii promocji inwestycji związanej z budową nowej przeprawy przez Wisłę w ciągu drogi krajowej nr 1. Głównym celem tego działania jest pozyskanie funduszy na realizację inwestycji, a tym samym jej przyspieszenie.

Toruń chce promować most
Do tej pory w sprawie mostu drogowego w Toruniu, nie było planowych, strategicznie przemyślanych i systematycznych działań promujących projekt. Dlatego też postanowiono stworzyć strategię promocji mostu, która pozwoli na pozyskanie środków finansowych na inwestycję z jednego z dwóch źródeł. Pierwszym rozwiązaniem jest przesunięcie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wniosku o dofinansowanie inwestycji z listy rezerwowej na listę podstawową projektów indykatywnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Drugie rozwiązanie zakłada, że projekt pozostanie na liście rezerwowej, ale biorąc udział w konkursie na zdobycie dofinansowania z innej puli, ma duże szanse go wygrać. Szanse te powinny wynikać ze strategii promocji.

Toruń nie jest w stanie funkcjonować już teraz, a tym bardziej za kilka lat, z jednym XIX wiecznym mostem drogowym, leżąc na głównym szlaku z południa na północ. Nowa przeprawa drogowa jest niezbędna, a wręcz konieczna dla normalnego funkcjonowania miasta i regionu. Istniejący most im. J. Piłsudskiego jest przeciążony i stanowi wąskie gardło komunikacyjne. Sytuację dodatkowo pogarsza fakt przebiegu przez Toruń, właśnie dotychczasowym mostem, drogi krajowej nr 1 i nr 15. Zagrożenie stanowi także kiepski stan techniczny mostu o XIX wiecznej konstrukcji. Problem rozwiązuje budowa nowego mostu w Toruniu, ale dyskusja na temat jego lokalizacji – „Wschodnia” czy „Waryńskiego”, mocno skomplikowała proces przygotowywania inwestycji.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zadeklarował kilka dni temu, że ostatni odcinek trasy ekspresowej S3 powstanie do 2023 roku. Chodzi o fragment, który połączy Bolków z czeską granicą w Lubawce.