mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: kolejna ulica w przebudowie

Toruń: kolejna ulica w przebudowie

Toruńscy drogowcy podpisali umowę na przebudowę ulicy Rudackiej. Wykonawcą robót będzie firma Strabag, która zgodnie z umową wykona prace do końca maja 2015 roku.

Toruń: kolejna ulica w przebudowie
Przebudowa ulicy Rudackiej ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz zapewnić lepszą komunikację tego terenu ze zjazdem z mostu. Prace  będą realizowane na odcinku prawie dwóch kilometrów,  od ul. Dybowskiej do ul. Otłoczyńskiej. Powstanie nowa jezdnia, chodniki , droga rowerowa oraz zostaną przebudowane pętle autobusowe. W ramach zadania zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, której brak powodował ciągłe odnawianie spękań w nawierzchni. Pojawia się także nowe lampy i zostaną wykonane zjazdy do posesji.

Prace będą kosztowały ponad 7,2 mln złotych. Do maja 2015 roku zdegradowana nawierzchnia bitumiczna, liczne łaty i wyboje ustąpią miejsca nowej, komfortowej ulicy - podkreślają drogowcy.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.