mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń łączy się z A1

Toruń łączy się z A1

Do końca listopada 2011 roku zakończy się drugi etap rozbudowy Szosy Lubickiej, od Strugi Lubickiej do Węzła Lubicz. W tym samym czasie do użytku zostanie oddana autostrada A1 na odcinku Nowe Marzy – Czerniewice.

Toruń łączy się z A1
Przebudowa ulicy Szosa Lubicka rozpoczęła się w roku 2004 i podzielona została na 2 etapy. Początkowo jednojezdniowa droga zmieniła się w dwujezdniową trasę. Za kilka miesięcy droga krajowa nr 80 będzie całkowicie zmodernizowana i połączona z autostradą A1.

Etapy rozbudowy Szosy Lubickiej:

Modernizacja Szosy Lubickiej to duże  i ważne zadanie drogowe dla miasta. Zakres robót budowlanych w drugim etapie obejmuje:
  • dwie jezdnie 3-pasowe o długości 1 km z pasami włączania i wyłączania
  • dwa wiadukty nad istniejącą linią kolejową  o długości 64 m i szerokości odpowiednio 17 i 13 m
  • przepusty dla obu jezdni o łącznej długości 57 m
  • drogi dojazdowe długości 1,3 km m.in. do osiedla Bielawy oraz w kierunku  Lubicza i Jedwabna
  • przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej

Wykonawcą robót jest Konsorcjum – EUROVIA POLSKA S.A. i EUROVIA CS a.s. pod nadzorem inwestorskim DRO-KONSULT  Sp. z o.o. z Warszawy. Całkowity koszt II etapu rozbudowy Szosy Lubickiej to ponad 38 mln zł, z czego prawie 30 mln to dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W chwili obecnej nie ma szczególnych utrudnień w ruchu samochodowym na kierunku Toruń - Warszawa (oprócz tych spowodowanych dodatkowym ruchem pojazdów budowy). Ruch odbywa się objazdem wyznaczonym po drodze poprowadzonej równolegle do dotychczasowego przebiegu ulicy Szosa Lubicka.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

BMW 118d, Lexus CT 200h – hybryda kontra...

auto motor i sport 0000-00-00

Od teraz motorem napędowym sprzedaży Lexusa w Europie ma być hybrydowy kompakt CT 200h. Sprawdzamy, ile jest wart w porównaniu z najpoważniejszym konkurentem - BMW 118d.

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.