mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: nowa Bema już gotowa

Toruń: nowa Bema już gotowa

Kierowcy korzystają już z nowo wybudowanej ulicy Bema w Toruniu. Arteria na odcinku prawie 1 kilometra zyskała nowy wygląd, parametry i standard. Jednojezdniowa ulica została przebudowana do układu dwujezdniowego, posiadającego dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Toruń: nowa Bema już gotowa
Prace trwały 15  miesięcy i były realizowane na odcinku od pl. A. Hoffmanna do ul. Szosy Chełmińskiej. Za 7 mln złotych, bo tyle kosztowała inwestycja, drogowcy z Alstalu dobudowali drugą jezdnię i przeprowadzili kapitalny remont istniejącej. Ponadto w ramach zadania, na całej ulicy, wybudowano kanalizację deszczową. Przebudowano gazociąg, sieci teletechniczne oraz ciepłociąg. Ponadto na ulicy Bema ustawiono 70 nowych latarni.
 
W ramach zadania poprawiło się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Dla nich zostały zbudowane obustronne chodniki i ścieżki rowerowe. To nie koniec udogodnień. Dla zwiększenia  płynności ruchu w obrębie skrzyżowań wybudowane zostały pasy do prawo- i lewoskrętu. Warto dodać, że przy budowie jezdni zastosowano tzw. „cichą nawierzchnię”. Na skrzyżowaniu ulic Matejki i Bema zastosowano sygnalizacje świetlna dostosowującą się do natężenia ruchu. Jest to możliwe dzięki kamerom, które „wykrywają” obecność pojazdów a także rowerzystów.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z dofinansowaniem

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z...

Polskie drogi 2014-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?