mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: opóźnienia przy trasie średnicowej

Toruń: opóźnienia przy trasie średnicowej

We wrześniu 2004 r. ruszyła budowa trasy średnicowej Podgórza. Termin ukończenia prac wyznaczono wtedy na sierpień 2006 r. Od tamtego czasu zmieniał się on jednak kilkakrotnie. Teraz MZD w Toruniu zapowiada, ze inwestycja potrwa do połowy maja br.

Toruń: opóźnienia przy trasie średnicowej

Pierwszy etap - od ul. Poznańskiej do Pstrowskiego - zakończył się w listopadzie 2005 r. Jego wykonawcą była firma NCC Industri Polska. Rozpoczęcie drugiej części robót - od ul. Pstrowskiego do Łódzkiej - opóźniło się o trzy miesiące. Wszystko przez unieważnienie pod koniec 2005 r. pierwszego przetargu na budowę. Zwycięzcę drugiego - konsorcjum firm NCC Roads Polska i Strabag - poznaliśmy w marcu 2006 r., a prace ruszyły na przełomie marca i kwietnia. Już wtedy było wiadomo, że pierwsze auta nie pokonają nowej trasy w sierpniu 2006 r.

Obwodnica Podgórza połączy ul. Łódzką z Poznańską. Ma usprawnić ruch w lewobrzeżnym Toruniu. Ma 4 km długości. Na wschodzie krzyżuje się z ul. Łódzką. Następnie przecina ul. Łączną, Stawki Południowe, Okólną, Kniaziewicza, Pstrowskiego, a dalej Armii Ludowej, Letnią, ponownie Okólną i Drogę Popiołową. Potem biegnie równolegle do ul. Inowrocławskiej i łączy się z Poznańską na wysokości skrzyżowania z ul. Kluczyki. Jezdnia średnicówki ma siedem metrów szerokości i dwa pasy ruchu. Cała inwestycja pochłonie 34 mln zł.

Przeczytaj także:

Nowy most w Toruniu na liście rezerwowej (2007-02-22)

Szosa Lubicka - można jechać (2006-11-13)

Remonty na toruńskich ulicach (2006-10-04)

Europejska Szosa Bydgoska (2006-06-30)

Drogowy boom w Toruniu! (2005-11-17)


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.