mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: plac Hoffmana będzie modernizowany

Toruń: plac Hoffmana będzie modernizowany

Władze Torunia przymierzają się do przebudowy placu Hoffmana. Inwestycja jest bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa, gdyż skrzyżowanie  to należy do najbardziej kolizyjnych w Toruniu.  Każdego roku dochodzi na nim do kilkudziesięciu stłuczek i wypadków.

Toruń: plac Hoffmana będzie modernizowany

Na placu Hoffmana krzyżują się ulice Kraszewskiego, Bema i Fałata. Przebiega też tamtędy linia tramwajowa. Ulica Kraszewskiego jest ponadto odcinkiem drogi krajowej nr 80 w stronę Bydgoszczy, więc panuje tam duży ruch drogowy.  Poza tym – z uwagi na złożoność skrzyżowania - znajduje się na nim duża liczba znaków ostrzegawczych i informacyjnych, przez co stało się mało czytelne dla zmotoryzowanych użytkowników ruchu drogowego.  


Obecnie na obszarze planowanym do przebudowy przebiega ulica jednojezdniowa o szerokości 7 metrów, z obustronnymi chodnikami o szerokości 3 metrów. Po przebudowie powstanie nowoczesne rondo, a ul. Bema będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu, z pasami włączania i wyłączania się z ruchu, chodnik obustronny oraz ścieżka rowerowa.

Przewidywany całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia to 23 mln zł. Według informacji UM Toruń - 200 tys. zł planuje się wydać w roku 2009, z czego 57,34 tys. zł przewidziano na opracowanie Studium Wykonalności. Pozostała kwota, czyli 22,8 mln zł (z planowanym dofinansowaniem z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko), zostanie wydatkowana w latach 2010-2011.


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~kolo 2009-09-21

tam korków nie ma. Ono jest po prostu nieczytelne i niebezpieczne.

~Znowu prowizorka! 2009-09-18

Niestety, ale według mnie to następna prowizorka. Dopóki nie zacznie się w końcu budować tak zatłoczone skrzyżowania jako 2-poziomowe to niewiele się zmieni. Rozwiązaniem by był wiadukt do jazdy an wprost dla bardziej najbardziej zatłoczonego kierunku z rondem pod spodem. Samo rondo w tym miejscu nie rozwiąże problemu "zatłoczenia" tego skrzyżowania. Choć zgoda, że powinno być ono po przebudowie bardziej "czytelne" i NIECO bezpieczniejsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.