mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: plac Hoffmanna otwarty

Toruń: plac Hoffmanna otwarty

Plac Hoffmanna po przebudowie jest już w pełni dostępny dla kierowców. Jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Toruniu zamieniło się w nowoczesne rondo z wyspą i jezdniami o dwóch pasach ruchu.

Toruń: plac Hoffmanna otwarty

Skrzyżowanie na placu prof. Alfonsa Hoffmanna należało do tej pory do najbardziej niebezpiecznych punktów Torunia. Zakończona przebudowa ma usprawnić ruch i przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków.

Plac Hoffmanna to newralgiczny punkt na mapie miasta, dlatego przebudowę skrzyżowania realizowano przy utrzymaniu przejezdności części pasów ruchu. W miarę postępu robót drogowcy udostępniali kierowcom kolejne gotowe części. Otwarcia ostatniego zamkniętego pasa i dokonano 22 maja 2012 roku – w ten sposób cały plac stał się przejezdny. Co prawda na razie nie można jeszcze zjechać z niego w ulicę Bema, obecnie przebudowywaną, ale i tak kierowcy powinni odczuć poprawę płynności ruchu w tym rejonie.

Dzięki inwestycji na placu powstało nowe rondo z wyspą o średnicy 56 metrów, na które kierowcy wjeżdżają zmodernizowanymi jezdniami z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Drogowcy przebudowali również wloty na skrzyżowanie. Jednym z istotnych elementów były roboty prowadzone na torowisku przebiegającym przez plac Hoffmanna w ciągu ul. Kraszewskiego i ul. Broniewskiego. Tory tramwajowe trzeba było przesunąć w kierunku północnym.

Wokół ronda powstały nowe chodniki i asfaltowe ścieżki rowerowe. Oprócz robót drogowych i torowych firma Skanska zmodernizowała kanalizację deszczową, wymieniła oświetlenie i wykonała prace związane z zagospodarowaniem zieleni. Dla bezpieczeństwa pieszych drogowcy zainstalowali również sygnalizację świetlną.

Na realizację tego przedsięwzięcia Gminie Miasta Toruń udało się zdobyć dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt całkowity tej inwestycji wyniósł ostatecznie – ponad 8,4 mln zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 6,8 mln zł.

 


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.