mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: plac Hoffmanna otwarty

Toruń: plac Hoffmanna otwarty

Plac Hoffmanna po przebudowie jest już w pełni dostępny dla kierowców. Jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Toruniu zamieniło się w nowoczesne rondo z wyspą i jezdniami o dwóch pasach ruchu.

Toruń: plac Hoffmanna otwarty

Skrzyżowanie na placu prof. Alfonsa Hoffmanna należało do tej pory do najbardziej niebezpiecznych punktów Torunia. Zakończona przebudowa ma usprawnić ruch i przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków.

Plac Hoffmanna to newralgiczny punkt na mapie miasta, dlatego przebudowę skrzyżowania realizowano przy utrzymaniu przejezdności części pasów ruchu. W miarę postępu robót drogowcy udostępniali kierowcom kolejne gotowe części. Otwarcia ostatniego zamkniętego pasa i dokonano 22 maja 2012 roku – w ten sposób cały plac stał się przejezdny. Co prawda na razie nie można jeszcze zjechać z niego w ulicę Bema, obecnie przebudowywaną, ale i tak kierowcy powinni odczuć poprawę płynności ruchu w tym rejonie.

Dzięki inwestycji na placu powstało nowe rondo z wyspą o średnicy 56 metrów, na które kierowcy wjeżdżają zmodernizowanymi jezdniami z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Drogowcy przebudowali również wloty na skrzyżowanie. Jednym z istotnych elementów były roboty prowadzone na torowisku przebiegającym przez plac Hoffmanna w ciągu ul. Kraszewskiego i ul. Broniewskiego. Tory tramwajowe trzeba było przesunąć w kierunku północnym.

Wokół ronda powstały nowe chodniki i asfaltowe ścieżki rowerowe. Oprócz robót drogowych i torowych firma Skanska zmodernizowała kanalizację deszczową, wymieniła oświetlenie i wykonała prace związane z zagospodarowaniem zieleni. Dla bezpieczeństwa pieszych drogowcy zainstalowali również sygnalizację świetlną.

Na realizację tego przedsięwzięcia Gminie Miasta Toruń udało się zdobyć dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt całkowity tej inwestycji wyniósł ostatecznie – ponad 8,4 mln zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 6,8 mln zł.

 


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.