mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: przetarg na ul. Polną

Toruń: przetarg na ul. Polną

Do 10 marca 2012 roku Miejski Zarząd Dróg w Toruniu czeka na oferty w przetargu na remont północnej jezdni ulicy Polnej. To kolejny etap remontu drogi, która ma już nową jezdnię i chodnik po stronie południowej. Jeśli  uda się sprawnie wyłonić wykonawcę, roboty ruszą w marcu, a droga będzie gotowa w czerwcu br.

Toruń: przetarg na ul. Polną
Polna to jedna z newralgicznych ulic Torunia. Jednojezdniowa do tej pory droga była bardzo zniszczona. Od ubiegłego roku droga przechodzi największy w swojej historii remont i przebudowę.

Prace toczą się na dwóch odcinkach Polnej. Jeden, którego dotyczy wspomniany przetarg, to remont jezdni  na 850-metrowym odcinku od ul. Chrobrego do torów PKP. W ubiegłym roku kosztem  1 091 988 zł została odnowiona jezdnia południowa, w tym roku robiona będzie jednia północna. Na prawie 800 metrowym odcinku zostanie wykonana nowa jezdnia i jednostronny chodnik z polbruku.

Na oferty firm wykonawczych drogowcy czekają do 10 marca 2012 roku. Jeśli w postępowaniu przetargowym nie będzie żadnych odwołań, to jest szansa, że roboty ruszą pod koniec marca i potrwają do końca czerwca br.

Znacznie większy zakres mają prace związane z przebudową Polnej od ul. Chrobrego do Grudziądzkiej. Tam na odcinku 1,165 km ulica jest poszerzana do drogi czteropasmowej, po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku. Inwestycja ruszyła wiosną 2011 roku i obejmuje, oprócz zasadniczych prac drogowych, wykonanie odwodnienia, kanalizacji deszczowej, oświetlenia i nasadzenia zieleni ulicznej. Po obu stronach powstają też chodniki i jednostronnie ścieżka rowerowa. Zgodnie z planem prace zakończą w maju 2012 roku, realizuje je firma STRABAG Sp. z o. o. z Pruszkowa. Łączny koszt robót to ponad 10 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.