mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: przetarg na ul. Polną

Toruń: przetarg na ul. Polną

Do 10 marca 2012 roku Miejski Zarząd Dróg w Toruniu czeka na oferty w przetargu na remont północnej jezdni ulicy Polnej. To kolejny etap remontu drogi, która ma już nową jezdnię i chodnik po stronie południowej. Jeśli  uda się sprawnie wyłonić wykonawcę, roboty ruszą w marcu, a droga będzie gotowa w czerwcu br.

Toruń: przetarg na ul. Polną
Polna to jedna z newralgicznych ulic Torunia. Jednojezdniowa do tej pory droga była bardzo zniszczona. Od ubiegłego roku droga przechodzi największy w swojej historii remont i przebudowę.

Prace toczą się na dwóch odcinkach Polnej. Jeden, którego dotyczy wspomniany przetarg, to remont jezdni  na 850-metrowym odcinku od ul. Chrobrego do torów PKP. W ubiegłym roku kosztem  1 091 988 zł została odnowiona jezdnia południowa, w tym roku robiona będzie jednia północna. Na prawie 800 metrowym odcinku zostanie wykonana nowa jezdnia i jednostronny chodnik z polbruku.

Na oferty firm wykonawczych drogowcy czekają do 10 marca 2012 roku. Jeśli w postępowaniu przetargowym nie będzie żadnych odwołań, to jest szansa, że roboty ruszą pod koniec marca i potrwają do końca czerwca br.

Znacznie większy zakres mają prace związane z przebudową Polnej od ul. Chrobrego do Grudziądzkiej. Tam na odcinku 1,165 km ulica jest poszerzana do drogi czteropasmowej, po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku. Inwestycja ruszyła wiosną 2011 roku i obejmuje, oprócz zasadniczych prac drogowych, wykonanie odwodnienia, kanalizacji deszczowej, oświetlenia i nasadzenia zieleni ulicznej. Po obu stronach powstają też chodniki i jednostronnie ścieżka rowerowa. Zgodnie z planem prace zakończą w maju 2012 roku, realizuje je firma STRABAG Sp. z o. o. z Pruszkowa. Łączny koszt robót to ponad 10 mln zł.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.