mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: remont Szosy Lubickiej w toku

Toruń: remont Szosy Lubickiej w toku

Trwa remont Szosy Lubickiej w Toruniu. Drogowcy przebudowali jezdnię północną, dobudowali lewoskręt. Do wykonania pozostała jezdnia południowa i perony tramwajowe. Powstanie także ciąg pieszo-rowerowy. Całość prac potrwa do połowy grudnia b.r. 

Toruń: remont Szosy Lubickiej w toku
Dotychczas na odcinku od stacji benzynowej do skrzyżowania z ulicą Targową  przebudowano  jezdnię północną. Na całym odcinku została wymieniona jezdnia wraz z podbudową. Przy okazji tych prac drogowcy wykonali dodatkowy pas (lewoskręt) umożliwiający bezkolizyjny wjazd na osiedle położone na terenie tzw. gazowni.

-Poprawie ulegnie bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji miejskiej. W ramach remontu zostanie wybudowany peron. Dotychczas pasażerowie wysiadali z tramwaju prosto na jezdnię. Po przebudowie będą się poruszać nowo wykonanym peronem i nowo wyznaczonymi przejściami dla pieszych - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. Komfort zostanie zapewniony również rowerzystom, do połowy listopada po stronie zakładów powstanie ścieżka rowerowa.

Od 4 listopada MZD planuje rozpocząć roboty na jezdni południowej. Podobnie jak na jezdni północnej drogowcy wymienią całą konstrukcję jezdni, peron tramwajowy i ciąg pieszo-rowerowy.Na czas prowadzonych robót ruchu w dwóch kierunkach będzie odbywał się na jezdni północnej. 

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic