mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: remont Szosy Lubickiej w toku

Toruń: remont Szosy Lubickiej w toku

Trwa remont Szosy Lubickiej w Toruniu. Drogowcy przebudowali jezdnię północną, dobudowali lewoskręt. Do wykonania pozostała jezdnia południowa i perony tramwajowe. Powstanie także ciąg pieszo-rowerowy. Całość prac potrwa do połowy grudnia b.r. 

Toruń: remont Szosy Lubickiej w toku
Dotychczas na odcinku od stacji benzynowej do skrzyżowania z ulicą Targową  przebudowano  jezdnię północną. Na całym odcinku została wymieniona jezdnia wraz z podbudową. Przy okazji tych prac drogowcy wykonali dodatkowy pas (lewoskręt) umożliwiający bezkolizyjny wjazd na osiedle położone na terenie tzw. gazowni.

-Poprawie ulegnie bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji miejskiej. W ramach remontu zostanie wybudowany peron. Dotychczas pasażerowie wysiadali z tramwaju prosto na jezdnię. Po przebudowie będą się poruszać nowo wykonanym peronem i nowo wyznaczonymi przejściami dla pieszych - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. Komfort zostanie zapewniony również rowerzystom, do połowy listopada po stronie zakładów powstanie ścieżka rowerowa.

Od 4 listopada MZD planuje rozpocząć roboty na jezdni południowej. Podobnie jak na jezdni północnej drogowcy wymienią całą konstrukcję jezdni, peron tramwajowy i ciąg pieszo-rowerowy.Na czas prowadzonych robót ruchu w dwóch kierunkach będzie odbywał się na jezdni północnej. 

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.