mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: remont na Chrobrego

Toruń: remont na Chrobrego

Trwa remont niewielkiego, ale strategicznie położonego mostka na ulicy Chrobrego, koło skrzyżowania z ul. Fabryczną. W ramach, kosztujących 780 tysięcy złotych, prac zostanie wymieniona płyta przeprawy. W styczniu drogowcy planują otwarcie ulicy.

Toruń: remont na Chrobrego
Wzmocnione zostaną także jej przyczółki oraz umocnione brzegi Strugi Toruńskiej spinanej przez remontowany most. Nową nawierzchnię zyska jezdnia i obustronny chodnik. Dla bezpieczeństwa pieszych zostaną zamontowane bariery ochronne.

Do tej pory drogowcy wykonali przyczółki betonowe, ułożyli płytę nośną obiektu. Gotowy jest już chodnik.
-W czasie prac natknęliśmy się na niezinwentaryzowane kable energetyczne. Usunięcie tej kolizji sprawiło, że termin zakończenia realizacji zadania został przesunięty. W styczniu 2013 roku będziemy  kontynuować roboty nawierzchniowe, po to, by  dopuścić ul. Chrobrego do ruchu - wyjaśnia Andrzej Glonek, dyrektor MZD.
-Równolegle będziemy prowadzić roboty wykończeniowe na obiekcie, które planujemy zakończyć w maju 2013 roku.

Most został zaprojektowany w 1956 roku. Obiekt ma 6 metrów długości i 12 metrów szerokości.  Jest to pierwszy tak poważny remont przeprawy od momentu jej powstania.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross