mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: remont na Chrobrego

Toruń: remont na Chrobrego

Trwa remont niewielkiego, ale strategicznie położonego mostka na ulicy Chrobrego, koło skrzyżowania z ul. Fabryczną. W ramach, kosztujących 780 tysięcy złotych, prac zostanie wymieniona płyta przeprawy. W styczniu drogowcy planują otwarcie ulicy.

Toruń: remont na Chrobrego
Wzmocnione zostaną także jej przyczółki oraz umocnione brzegi Strugi Toruńskiej spinanej przez remontowany most. Nową nawierzchnię zyska jezdnia i obustronny chodnik. Dla bezpieczeństwa pieszych zostaną zamontowane bariery ochronne.

Do tej pory drogowcy wykonali przyczółki betonowe, ułożyli płytę nośną obiektu. Gotowy jest już chodnik.
-W czasie prac natknęliśmy się na niezinwentaryzowane kable energetyczne. Usunięcie tej kolizji sprawiło, że termin zakończenia realizacji zadania został przesunięty. W styczniu 2013 roku będziemy  kontynuować roboty nawierzchniowe, po to, by  dopuścić ul. Chrobrego do ruchu - wyjaśnia Andrzej Glonek, dyrektor MZD.
-Równolegle będziemy prowadzić roboty wykończeniowe na obiekcie, które planujemy zakończyć w maju 2013 roku.

Most został zaprojektowany w 1956 roku. Obiekt ma 6 metrów długości i 12 metrów szerokości.  Jest to pierwszy tak poważny remont przeprawy od momentu jej powstania.

Podobne wiadomości:

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.