mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: rondo na placu Hoffmanna otwarte

Toruń: rondo na placu Hoffmanna otwarte

Dobre wieści dla kierowców. Już w ten weekend pojedziemy nowo wybudowanym rondem na placu Hoffmanna.  Zostanie oddane do ruchu w nocy piątku na sobotę – z 9 na 10 grudnia 2011 roku.
Skrzyżowanie na placu prof. A. Hoffmanna to jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc w Toruniu. Dzięki intensywnym pracom drogowców z firmy Skanska skrzyżowanie zamieniło się w nowoczesne rondo, co znacznie usprawni ruch i przyczyni się do zmniejszenia liczby kolizji drogowych.

Toruń: rondo na placu Hoffmanna otwarte

- Zaawansowanie robót pozwala nam udostępnić rondo do ruchu. Planujemy to zrobić w nocy z piątku na sobotę. Oddamy do u użytku jezdnię, którą właśnie wyremontowano, a drogowcy zaczną remont drugiej, po której dotychczas  odbywał się ruch – informuje Andrzej Glonek, dyrektor MZD.  - Nadal dla ruchu będzie zamknięta ulica Bema, otwarta zostanie natomiast ul. Fałata, co znacznie ułatwi dojazd np. na Bielany.

Plac prof. A. Hoffmanna to skrzyżowanie  drogi krajowej nr 80 tj. ul. Kraszewskiego z drogami powiatowymi: ul. Gen. J. Bema i ul. Fałata. Panuje tam duży ruch drogowy.  Z uwagi na dużą liczbę znaków ostrzegawczych i informacyjnych, skrzyżowanie stało się mało czytelne dla uczestników ruchu drogowego i stanowiło jeden z najbardziej niebezpiecznych punktów Torunia. Ponadto krzyżówka nie była przystosowana do nowych warunków zagospodarowania przestrzennego związanego z budową hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema. Modernizacja była więc konieczna. Nie tylko podniesie ona bezpieczeństwo osób zmotoryzowanych i pieszych, ale także poprawi płynność ruchu.

Miasto starało się o unijne dofinansowanie inwestycji. Zostało ono przyznane na drodze konkursu. Eksperci oceniający projekty konkursowe docenili fakt, że inwestycja jest dobrze przygotowana i posiada wszelkie niezbędne decyzje administracyjne oraz spełnia wszystkie najważniejsze kryteria. Dzięki temu Gmina Miasta Toruń otrzyma dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości prawie 11 mln zł, co stanowi 72,06% kosztów kwalifikowanych.

Po przebudowie powstanie nowoczesne rondo, a ul. Bema będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu, z pasami włączania i wyłączania się z ruchu, chodnik obustronny oraz ścieżka rowerowa. W ramach inwestycji na odcinku 300 metrów przebudowana także zostanie linia tramwajowa. Zostanie również zagospodarowana zieleń. Zakończenie prac przewidziano na maj 2012 roku.


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.