mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: sezon budowlany w pełni

Toruń: sezon budowlany w pełni

Ruszył kolejny etap przebudowy jednej z najbardziej uczęszczanych tras w Toruniu - ulicy M. Skłodowskiej-Curie. Tym razem drogowcy biorą się za odcinek od węzła Chrzanowskiego do ul. Równinnej. Kompleksowa przebudowa potrwa do jesieni 2012 roku.

Toruń: sezon budowlany w pełni
W  ramach zadania przebudowana  zostanie północna jezdnia M. Skłodowskiej-Curie i dobudowana druga jezdnia po stronie południowej. Powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Planowana jest również przebudowa skrzyżowania z ul. Równinną. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ul. Bukową, Klonową, Wierzbową i Palmową.

Inwestycja ma olbrzymie znaczenie dla mapy komunikacyjnej Torunia.  Przebudowana ulica będzie stanowiła połączenie wschodniej części miasta z częścią północną. Zwiększy się jej przepustowość, co wpłynie na znaczną poprawę komfortu i bezpieczeństwa kierowców. Na czas budowy mostu drogowego będzie stanowić alternatywę dla Szosy Lubickiej.

Co ważne, Miejski Zarząd Dróg i wykonawca nie przewidują większych utrudnień w ruchu, gdyż najpierw  będzie dobudowana druga jezdnia. Gdy przyjdzie czas na remont starej, ruch zostanie przeniesiony na nowo powstałą.

Wykonawca prac jest Skanska, która ma 18 miesięcy na wykonanie przebudowy.
W roku 2011 prace prowadzone będą przy jezdni południowej. Do końca maja rozebrane zostaną budynki, a do września prowadzone będą prace branży sanitarnej (kanalizacja deszczowa, przebudowa wodociągu) po południowej jezdni ul. Skłodowskiej – Curie oraz w ul. Bukowej i Równinnej. Od maja do września trwać będą roboty rozbiórkowe, powstanie nowa pętla tramwajowa i przebudowane zostanie torowisko. Od czerwca do września zaś likwidowane będą wszelkie kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną, zamontowane oświetlenie uliczne, teletechnika i sygnalizacja świetlna. Od sierpnia do października kładziona będzie nowa nawierzchnia jezdni.

W roku 2012 roboty obejmą jezdnię północną. Położona zostanie kanalizacja deszczowa, zlikwidowane kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną, zamontowana sygnalizacja świetlna i położona nawierzchnia. Roboty wykończeniowe, takie jak oznakowanie czy nasadzenia Zieleni, powinny się zakończyć jesienią.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando