mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: sezon budowlany w pełni

Toruń: sezon budowlany w pełni

Ruszył kolejny etap przebudowy jednej z najbardziej uczęszczanych tras w Toruniu - ulicy M. Skłodowskiej-Curie. Tym razem drogowcy biorą się za odcinek od węzła Chrzanowskiego do ul. Równinnej. Kompleksowa przebudowa potrwa do jesieni 2012 roku.

Toruń: sezon budowlany w pełni
W  ramach zadania przebudowana  zostanie północna jezdnia M. Skłodowskiej-Curie i dobudowana druga jezdnia po stronie południowej. Powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Planowana jest również przebudowa skrzyżowania z ul. Równinną. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ul. Bukową, Klonową, Wierzbową i Palmową.

Inwestycja ma olbrzymie znaczenie dla mapy komunikacyjnej Torunia.  Przebudowana ulica będzie stanowiła połączenie wschodniej części miasta z częścią północną. Zwiększy się jej przepustowość, co wpłynie na znaczną poprawę komfortu i bezpieczeństwa kierowców. Na czas budowy mostu drogowego będzie stanowić alternatywę dla Szosy Lubickiej.

Co ważne, Miejski Zarząd Dróg i wykonawca nie przewidują większych utrudnień w ruchu, gdyż najpierw  będzie dobudowana druga jezdnia. Gdy przyjdzie czas na remont starej, ruch zostanie przeniesiony na nowo powstałą.

Wykonawca prac jest Skanska, która ma 18 miesięcy na wykonanie przebudowy.
W roku 2011 prace prowadzone będą przy jezdni południowej. Do końca maja rozebrane zostaną budynki, a do września prowadzone będą prace branży sanitarnej (kanalizacja deszczowa, przebudowa wodociągu) po południowej jezdni ul. Skłodowskiej – Curie oraz w ul. Bukowej i Równinnej. Od maja do września trwać będą roboty rozbiórkowe, powstanie nowa pętla tramwajowa i przebudowane zostanie torowisko. Od czerwca do września zaś likwidowane będą wszelkie kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną, zamontowane oświetlenie uliczne, teletechnika i sygnalizacja świetlna. Od sierpnia do października kładziona będzie nowa nawierzchnia jezdni.

W roku 2012 roboty obejmą jezdnię północną. Położona zostanie kanalizacja deszczowa, zlikwidowane kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną, zamontowana sygnalizacja świetlna i położona nawierzchnia. Roboty wykończeniowe, takie jak oznakowanie czy nasadzenia Zieleni, powinny się zakończyć jesienią.

Podobne wiadomości:

Peugeot EX1 na Północnej Pętli (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.