mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: sześciu chętnych na Lubicką

Toruń: sześciu chętnych na Lubicką

Otwarto oferty na modernizację Szosy Lubickiej w Toruniu. Zainteresowanie przetargiem było olbrzymie, bo aż 6 firm złożyło swoje oferty. Na realizację przedsięwzięcia była zarezerwowana w budżecie miasta kwota ponad 47 milionów złotych.

Toruń: sześciu chętnych na Lubicką

Najtańszą ofertę na kwotę 32,6 mln zł złożyło konsorcjum firm: EUROVIA Polska S.A. i EUROVIA CS A.S , natomiast najdroższa była oferta firmy SKANSKA S.A. -38,9 mln zł. Teraz oferty będą badane i oceniane pod katem formalno-prawnym.

Zadanie pn.: „Modernizacja ul. Szosa Lubicka w Toruniu - odcinek od Strugi Lubickiej do węzła Lubicz - jest kontynuacją zadania modernizacyjnego realizowanego w latach 1999 – 2006.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje połączenie układu komunikacyjnego miasta z autostradą A – 1 tj. budowę ul. Szosa Lubicka na odcinku dł. ok. 1 km o przekroju dwujezdniowym, przebudowę przepustu dla Strugi Lubickiej oraz budowę wiaduktu nad linią PKP wraz z łącznicami do dróg istniejących.

Ul. Szosa Lubicka w Toruniu - odcinek ten o długości ok. 1 km, leżący w ciągu drogi krajowej nr 80, łączy Bydgoszcz i Toruń z projektowaną w VI paneuropejskim korytarzu transportowym autostradą Al oraz drogą ekspresową S 10. Dokończenie modernizacji końcowego odcinka ul. Szosa Lubicka w układzie dwujezdniowym, z wiaduktem nad koleją i z włączeniem do istniejących łącznic kierujących ruch do obwodnicy miasta Torunia w ciągu przyszłej autostrady A1, ma na celu ochronę Torunia przed powstaniem paraliżu komunikacyjnego na drodze wylotowej z Torunia do Warszawy.


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.