mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: umowa na Nieszawską podpisana

Toruń: umowa na Nieszawską podpisana

Coraz bliżej jest do przebudowy ul. Nieszawskiej w Toruniu. Jesienią tego roku miasto pozyskało unijne dofinansowanie na tę inwestycję, a 12 grudnia 2012 r., podpisano umowę na realizację zadania z firmą Strabag

Toruń: umowa na Nieszawską podpisana
Ulica Nieszawska jest drogą wojewódzką nr 273. Stanowi alternatywę dla połączeń pomiędzy drogą krajową nr 1 a drogą krajową nr 10 i S-10. Jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. W szczególnie złym stanie jest nawierzchnia jezdni, na której jest mnóstwo dziur, kolein, pęknięć i nierówności. Oprócz pojazdów osobowych i komunikacji miejskiej, ulicą Nieszawską jeździ bardzo dużo samochodów ciężarowych i tirów, które skracają sobie tędy drogę ze względu na ograniczenia wysokością wiaduktów. Wielotonowe obciążenia powodują jeszcze większe uszkodzenia nawierzchni. Zwłaszcza po zimie pojawiają się głębokie i rozległe wyrwy wymagające kolejnych interwencji drogowców.

Urząd miasta od dawna starał się o unijne pieniądze na kompleksową modernizację ulicy. W końcu, we wrześniu br., dofinansowanie przyznano. W październiku Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na to zadanie. Oferty można było składać do 20 listopada. Także tego dnia w Urzędzie Marszałkowskim prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę o unijne dofinansowanie przebudowy. Do przetargu stanęło dziewięć firm . Najtańszą ofertę złożyła firma Strabag, wyceniając roboty na 8,5 mln złotych. Wykonawca będzie miał czas na wykonanie zadania do 30 kwietnia 2014 roku. Unijne dofinansowanie przebudowy wyniesie niemal 4 mln zł.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.