mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: umowa na Nieszawską podpisana

Toruń: umowa na Nieszawską podpisana

Coraz bliżej jest do przebudowy ul. Nieszawskiej w Toruniu. Jesienią tego roku miasto pozyskało unijne dofinansowanie na tę inwestycję, a 12 grudnia 2012 r., podpisano umowę na realizację zadania z firmą Strabag

Toruń: umowa na Nieszawską podpisana
Ulica Nieszawska jest drogą wojewódzką nr 273. Stanowi alternatywę dla połączeń pomiędzy drogą krajową nr 1 a drogą krajową nr 10 i S-10. Jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. W szczególnie złym stanie jest nawierzchnia jezdni, na której jest mnóstwo dziur, kolein, pęknięć i nierówności. Oprócz pojazdów osobowych i komunikacji miejskiej, ulicą Nieszawską jeździ bardzo dużo samochodów ciężarowych i tirów, które skracają sobie tędy drogę ze względu na ograniczenia wysokością wiaduktów. Wielotonowe obciążenia powodują jeszcze większe uszkodzenia nawierzchni. Zwłaszcza po zimie pojawiają się głębokie i rozległe wyrwy wymagające kolejnych interwencji drogowców.

Urząd miasta od dawna starał się o unijne pieniądze na kompleksową modernizację ulicy. W końcu, we wrześniu br., dofinansowanie przyznano. W październiku Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na to zadanie. Oferty można było składać do 20 listopada. Także tego dnia w Urzędzie Marszałkowskim prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę o unijne dofinansowanie przebudowy. Do przetargu stanęło dziewięć firm . Najtańszą ofertę złożyła firma Strabag, wyceniając roboty na 8,5 mln złotych. Wykonawca będzie miał czas na wykonanie zadania do 30 kwietnia 2014 roku. Unijne dofinansowanie przebudowy wyniesie niemal 4 mln zł.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.