mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń walczy o pieniądze na most

Toruń walczy o pieniądze na most

Władze Torunia wciąż walczą o pozyskanie pieniędzy niezbędnych do budowy drugiej przeprawy przez Wisłę. Konieczne jest dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych, jednak jak na razie szanse na szanse na jego pozyskanie maleją.

Toruń walczy o pieniądze na most
Budowa mostu drogowego wraz z drogami dojazdowymi w Toruniu znajduje się na Liście Projektów Indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko od 27 sierpnia 2007 roku. Projekt przeszedł także pozytywną weryfikację 1 lutego i 31 lipca 2008 roku. Okazuje się jednak, że szanse Torunia na otrzymanie pieniędzy z tego programu mogą zmaleć. Zagrożeniem może być przeznaczenie pieniędzy z POIiŚ na inwestycje związane z Euro 2012.

Zdaniem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, miastu należy się wsparcie finansowe ze źródeł zewnętrznych, a mieszkańcy miasta nie są obywatelami trzeciej kategorii i zasługują tak jak wszyscy na komfort i wygodę. Miasto niestety nie jest w stanie samo sfinansować tak dużego przedsięwzięcia Władze Torunia zapowiadają intensyfikację działań i walkę o unijne pieniądze. Aktualnie trwają procedury związane z przejmowaniem gruntów pod budowę mostu na wysokości ulicy Wschodniej. Prezydent zapowiedział, że na przełomie września i października miasto wystąpi z wnioskiem o pozwolenie na budowę, zostanie wtedy także podpisana preumowa na dofinansowanie projektu. Według prezydenta Torunia stopień przygotowania tej inwestycji jest bardziej zaawansowany niż w przypadku innych projektów, nawet tych z listy podstawowej.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~j@hu 2008-12-15

Podoba mi się opinia Brata Pipa, jest 'ok. Na szczęście powyższy artykuł jest już nieaktualny dostaliśmy właśnie 542mln PLN Jak jakiś debil nie zacznie znowu kombinować to za trzy lata będzie MOST :)

~ernesto 2008-09-02

Jasne teraz niby walczy Toruń, a przez ostatnie lata tylko się żarli w radzie, dlatego jeszcze nawet nie zaczęli. Po prostu jak mostu nie zaczną to koniec kariery dla wielu radnych i prezydenta miasta za wszystkie błędy.

~Brat Pip 2008-09-01

Hej. Skoro trzymacie tam swojego "belzebuba", to niech skrzyknie moherów i niech wyłożą na kładkę. To tak jak Afganistan. Ukrywa Binladena i ponosi tego wszelkie konsewencje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando