mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: wiosną ruszą remonty

Toruń: wiosną ruszą remonty

Kraszewskiego, Wojska Polskiego i Zamenhoffa - to kolejne ulice w Toruniu, za które biorą się drogowcy. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetargi na ich remonty. Jeśli uda się szybko wyłonić wykonawców, prace ruszą jeszcze w marcu 2012 i już w tym roku kierowcy i piesi skorzystają z odnowionych dróg.

Toruń: wiosną ruszą remonty
Pod koniec marca tego roku drogowcy planują rozpocząć remont  ulicy Kraszewskiego. Zakres prac jest szeroki. Do wyremontowania są dwie jezdnie  na odcinku od ul. Moniuszki do hotelu Mercure. Na długości 170 metrów zostanie wymieniona jezdnia z podbudową i obustronny chodnik. Dla rowerzystów powstanie po obu stronach bitumiczna droga rowerowa. Zakończenie prac planowane jest na sierpień 2012.

Kolejną ulicą, która zyska nowy blask, będzie ul. Wojska Polskiego. W tym roku wyremontowana zostanie jezdnia na prawie 500-metrowym odcinku od ul. Bażyńskich do ul. Chrobrego. Jeśli postępowanie na to zadanie będzie przebiegało bez odwołań, to roboty ruszą również w marcu.

Podobnie jest z remontem ulicy Zamenhoffa. Oferty na remont tej ulicy można składać do 9 marca 2012 roku. Ta niewielka uliczka na Chełmińskim Przedmieściu zostanie odnowiona na odcinku 290 metrów od ul. Żwirki i Wigury do placu parkingowego. Po remoncie kierowcy będą poruszać się nową, asfaltową nawierzchnią. Dla pieszych powstanie chodnik po stronie zachodniej. W ramach zadania zostaną wykonane również wjazdy do posesji.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.