mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: ze Średnicówki na Szosę Okrężną

Toruń: ze Średnicówki na Szosę Okrężną

Toruńscy radni podejma decyzję czy kwotą 800 tys. zł zasilić budowę odcinka Szosy Okrężnej. Pieniądze zaoszczędzono w przetargu na budowę Trasy Średnicowej.

Toruń: ze Średnicówki na Szosę Okrężną
Zmiany proponowane w uchwale w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Torunia na lata 2013-2042  związane są z otwarciem ofert w przetargach dla dwóch inwestycji:
 •budowy I etapu Trasy Średnicowej (oszczędności przetargowe)
 •przebudowy ul. Szosa Okrężna (zwiększenie wydatków o 800 tys. zł, tj. do wysokości najtańszej oferty).
 
- Wydawać by się mogło, że kwota niewielka, ale jednak istotna  - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. - Podczas  trwającego postępowania przetargowego okazało się, że zabrakło 800 tys. zł  na przebudowę ulicy Okrężnej na odcinku od rejonu lotniska do ulicy Polnej, choć rozstrzygnięcie było znacznie niższe niż przewidywał to kosztorys inwestorski. Dlatego prosimy Radę Miasta o przesunięcie takiej właśnie kwoty w budżecie z miejsca, gdzie udało się uzyskać w przetargu dużą, 4-milionową rezerwę.  Zmiana ta nie spowoduje zwiększonych wydatków z budżetu ani wzrostu zadłużenia miasta - podkreśla prezydent.
 
Przeznaczenie zaoszczędzonych środków na przebudowę Szosy Okrężnej pozwoli na podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie robót - w pierwszej kolejności związanych z wycinką drzew.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic