mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: zmiany na Szosie Chełmińskiej

Toruń: zmiany na Szosie Chełmińskiej

Trwa budowa Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu. Roboty są realizowane na kilku frontach. Na zachodniej jezdni Szosy Chełmińskiej drogowcy z firmy Skanska układają ostatnią warstwy asfaltu.

Toruń: zmiany na Szosie Chełmińskiej
– Od najbliższego poniedziałku (4.11.13 r.) jezdnię tę udostępnimy do ruchu, a roboty będziemy realizować na jezdni wschodniej, czyli na tej, gdzie obecnie odbywa się ruchu. Po przełożeniu ruchu rozpoczniemy prace rozbiórkowe i ziemne –wyjaśnia Tomasz Królak, kierownik robót z ramienia firmy Skanska.

Na Grudziądzkiej trwają roboty kanalizacyjne, niebawem rozpocznie się tu wzmacnianie podłoża. –Zaawansowanie prac na poziomie 90% osiągnęliśmy na ul. Wybickiego. Na jezdni ułożyliśmy kostkę brukową, roboty wykończeniowe prowadzimy na parkingu i na chodnikach-wylicza Królak.
 
Na odcinku między Grudziądzką a Legionów firma Skanska zakończyła roboty na jezdni południowej, na tym odcinku gotowy jest także chodnik. Wzdłuż zachodniej jezdni ul. Grudziądzkiej brukarze finiszują przy wykonywaniu chodnika .

Połowa ronda jest już gotowa na ul. Grudziądzkiej. Zarys ronda jest widoczny na  Szosie Chełmińskiej. Ustawione zostały tu krawężniki.
 
W przyszłym tygodniu ostatnią warstwę asfaltu drogowcy będą układali na odcinku między Szosą Chełmińską a Legionów.

I etap Trasy Średnicowej Północnej  obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. W ramach inwestycji  powstaną również chodniki i  ścieżki rowerowe. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Polskie drogi 2015-08-12

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.