mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: zrobią nasyp pod Nieszawską

Toruń: zrobią nasyp pod Nieszawską

W najbliższy wtorek, 5 marca 2013 r. ruszają roboty drogowe na ul. Nieszawskiej w Toruniu. Drogowcy będą wykonywać nasyp pod nową drogę.

Toruń: zrobią nasyp pod Nieszawską
Prace zostały podzielone na 10 etapów. Chodzi o to, aby mieszkańcy w jak najmniejszym stopniu odczuli niedogodności związane z prowadzoną inwestycją. Wyznaczone odcinki, na których będą realizowane roboty, mają od 200 do 590 m długości. Przebudowa będzie prowadzona na połowie jezdni, a ruch będzie odbywał się wahadłowo, sterowany przy pomocy tymczasowej sygnalizacji świetlnej. W czasie dużego natężenia ruchu, kiedy mogą występować największe utrudnienia, ruchem będą kierowali przeszkoleni sygnaliści. Pozwoli to na szybkie reagowanie na sytuację na drodze - informuje Urząd Miasta w Toruniu.

Od najbliższego wtorku drogowcy będą pracowali na dwóch odcinkach, po stronie północnej ( tj. od strony Wisły). Pierwszy odcinek liczy około 482 m i jest wyznaczony od  wjazdu do PKP do wjazdu na działki po stronie północnej. Drugi odcinek obejmuje obszar od wjazdu do firmy Tombud do wjazdu na działki po stronie północnej ul. Kluczyki. Na obu odcinkach drogowcy będą wykonywali nasyp pod przyszłą drogę.

Podczas prac, których zakończenie planowane jest na 30 kwietnia 2014 roku, na całej długości ulicy będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Opracowanie organizacji ruchu poprzedziły pomiary natężenia ruchu, które były prowadzone latem ubiegłego roku oraz w lutym 2013 roku. Wyniki tych badań stały się podstawą do regulacji sygnalizacji świetlnej, która zostanie ustawiona na czas robót.

Koszt remontu ul. Nieszawskiej to 8,5 mln zł, z czego 3,9 mln zł miasto otrzymało w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ramach inwestycji ulica zostanie zbudowana praktycznie od nowa. Poprawi się bezpieczeństwo zarówno pieszych, rowerzystów, jak i kierowców. Prace będą realizowane na odcinku 3.161 km od placu Armii Krajowej do granicy miasta Torunia. Po jednej stronie powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. Na nowej ulicy drogowcy zbudują zatoki autobusowe i oświetlenie.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.