mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruńscy radni wspierają budowę mostu

Toruńscy radni wspierają budowę mostu

Podczas sesji rady miejskiej w Toruniu, radni jednogłośnie uchwalili apel do Premiera Donalda Tuska, w którym zwracają się o pomoc w przyspieszeniu budowy nowego mostu. Obiekt o który walczą władze miasta, ma znaleźć się w ciągu drogi krajowej nr 1.

Toruńscy radni wspierają budowę mostu
26 czerwca bieżącego roku, podczas sesji, radni miejscy jednogłośnie uchwalili apel skierowany do Premiera Donalda Tuska. W związku ze zbliżającą się drugą runda oceny projektów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zwrócili się oni o podjęcie niezbędnych działań i decyzji dotyczących budowy nowej przeprawy przez Wisłę w Toruniu. Tym samym liczą na pomoc w pozyskaniu niezbędnych środków finansowych, w tym umieszczenie nowego mostu w Toruniu na podstawowej liście projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Dotychczas z budżetu miasta na budowę drugiego mostu w Toruniu przeznaczono 6,5 mln zł. Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał decyzję środowiskową i lokalizacyjną dla tej inwestycji, a dokumentacja projektowa jest gotowa w 80%. Organy Gminy Miasta Torunia od wielu lat dokładają wszelkich starań, by w mieście powstał drugi most drogowy przez Wisłę.

Uchwalony apel nie daje 100% gwarancji na zrealizowanie wszystkich postulatów. Mimo wszystko jego wartość jest duża, ponieważ wspólne stanowisko świadczy o tym, że budowa mostu jest dla Torunia priorytetem. Dlatego też radni zdecydowali się na ten krok. Ich zdaniem mieszkańcy Torunia nie mogą już dłużej czekać na nowy most. Przeprawa ta ma zapewnić sprawniejszą komunikację lokalną i krajową, co jest niezmiernie ważne dla miasta. Niezależnie od zewnętrznych decyzji, miasto nie zrezygnuje z dalszego prowadzenia tej inwestycji.

Podobne wiadomości:

Urodziny Malucha!

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes GP – barwy na sezon 2010

auto motor i sport 0000-00-00

W muzeum Mercedesa w Stuttgarcie odbyła się wczoraj prezentacja barw teamu Formuły 1 na sezon 2010.

Komentuj:

~Grzesielski 2008-07-05

Wiem że najdłuższy most w polsce ma mieć 2000m i ma być na A1

~soczek 2008-07-01

ja chce tunel z lądka zdroju do otmuchowa :)

~MarKowy 2008-06-30

Chyba juz ze 100 newsow bylo na temat tego mostu. Czy to ma byc najwazniejszy most w Polsce ???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?