mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruńscy radni wspierają budowę mostu

Toruńscy radni wspierają budowę mostu

Podczas sesji rady miejskiej w Toruniu, radni jednogłośnie uchwalili apel do Premiera Donalda Tuska, w którym zwracają się o pomoc w przyspieszeniu budowy nowego mostu. Obiekt o który walczą władze miasta, ma znaleźć się w ciągu drogi krajowej nr 1.

Toruńscy radni wspierają budowę mostu
26 czerwca bieżącego roku, podczas sesji, radni miejscy jednogłośnie uchwalili apel skierowany do Premiera Donalda Tuska. W związku ze zbliżającą się drugą runda oceny projektów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zwrócili się oni o podjęcie niezbędnych działań i decyzji dotyczących budowy nowej przeprawy przez Wisłę w Toruniu. Tym samym liczą na pomoc w pozyskaniu niezbędnych środków finansowych, w tym umieszczenie nowego mostu w Toruniu na podstawowej liście projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Dotychczas z budżetu miasta na budowę drugiego mostu w Toruniu przeznaczono 6,5 mln zł. Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał decyzję środowiskową i lokalizacyjną dla tej inwestycji, a dokumentacja projektowa jest gotowa w 80%. Organy Gminy Miasta Torunia od wielu lat dokładają wszelkich starań, by w mieście powstał drugi most drogowy przez Wisłę.

Uchwalony apel nie daje 100% gwarancji na zrealizowanie wszystkich postulatów. Mimo wszystko jego wartość jest duża, ponieważ wspólne stanowisko świadczy o tym, że budowa mostu jest dla Torunia priorytetem. Dlatego też radni zdecydowali się na ten krok. Ich zdaniem mieszkańcy Torunia nie mogą już dłużej czekać na nowy most. Przeprawa ta ma zapewnić sprawniejszą komunikację lokalną i krajową, co jest niezmiernie ważne dla miasta. Niezależnie od zewnętrznych decyzji, miasto nie zrezygnuje z dalszego prowadzenia tej inwestycji.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Grzesielski 2008-07-05

Wiem że najdłuższy most w polsce ma mieć 2000m i ma być na A1

~soczek 2008-07-01

ja chce tunel z lądka zdroju do otmuchowa :)

~MarKowy 2008-06-30

Chyba juz ze 100 newsow bylo na temat tego mostu. Czy to ma byc najwazniejszy most w Polsce ???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model