mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruński most jedzie do Pragi

Toruński most jedzie do Pragi

Projekt pn. „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi” zostanie zaprezentowany na 6. edycji Festiwalu Architektury i Urbanizmu Architecture Week 2012 w dniach 1-28 października w Pradze. Zainteresowanie organizatorów wzbudziły nowoczesne, innowacyjne rozwiązania inżynierskie.

Toruński most jedzie do Pragi
Praski Architecture Week to jeden z największych w Europie przeglądów współczesnej architektury miejskiej, organizowany przez zarząd Zamku Praskiego pod patronatem ministrów kultury i rozwoju regionalnego państw Grupy Wyszehradzkiej. Obejmuje kilkadziesiąt imprez dotyczących architektury światowej: wykłady, spotkania, konferencje, pokazy filmowe i wystawy. Głównym tematem tegorocznego festiwalu jest transport, infrastruktura i rozwój przestrzenny państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii i Rumunii.

- Zapraszając Toruń organizatorzy festiwalu ocenili nasz projekt mostowy jako istotny i ważny w kontekście transportu i rozwoju przestrzennego Polski, wzbudzający zainteresowanie ze względu na nowoczesność i innowacyjne rozwiązania inżynierskie – mówi Agnieszka Kobus- Pęńsko z MZD. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nasza inwestycja zostanie pokazana jako jeden z najciekawszych projektów świata w dziedzinie architektury infrastrukturalnej.-Mam nadzieję, że toruński projekt wywoła szeroką dyskusję i zainteresowanie nie tylko architektów, ale również ludzi spoza tego środowiska-mówi Peter Ivanov, dyrektor festiwalu Architecture Week.


Organizatorzy przewidują udział ponad 35 państw. Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w Letnim Pałacu Królowej Anny, na Zamku Praskim i w Narodowej Bibliotece Technicznej w Pradze.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Trax – nowy SUV

auto motor i sport 0000-00-00

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.