Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruńskie arterie w przebudowie

Toruńskie arterie w przebudowie

Rozpoczyna się przebudowa dwóch strategicznych dla Torunia ulic. Umowy podpisane ze Skanską, o łącznej wartości 42 mln zł dotyczą przebudowy  ulicy M. Skłodowskiej-Curie  i placu Hoffmana.

Toruńskie arterie w przebudowie
Przebudowa ulicy Marii Skłodowskiej-Curie będzie realizowana na odcinku od węzła przy ul. Chrzanowskiego do ul. Równinnej. To jedna z większych inwestycji zaplanowanych przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu na lata 2011-2012. Jednojezdniowa dziś ulica, po której ruch odbywa się dwukierunkowo, w ciągu 18 miesięcy zostanie rozbudowana do dwujezdniowej arterii z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Kontrakt obejmuje również przebudowę dwóch głównych skrzyżowań z ulicą Równinną i Bukową.  
Inwestycja ma na celu poprawienie przepustowości ulicy Skłodowskiej-Curie, która jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem tras w Toruniu - mówi Grzegorz Prajwowski, dyrektor oddziału Skanska S.A - Znaczna intensyfikacja ruchu ma miejsce zwłaszcza w godzinach rannych i popołudniowych, kiedy mieszkańcy Rubinkowa jadą do lub z pracy. Dołożymy wszelkich starań, by roboty związane z przebudową nie zakłócały drożności ruchu w tej części miasta - dodał Prajwowski.

Przebudowa około 2-kilometrowego odcinka  spowoduje skrócenie czasu podróży, polepszenie bezpieczeństwa i komfortu podróży. Ponadto, wybudowane chodniki, ścieżka rowerowe zapewnią mieszkańcom bezpieczny, komfortowy sposób przemieszczania się po Toruniu. W bieżącym roku Skanska planuje wybudować jezdnię południową wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, chodnikami oraz ciągiem pieszo-rowerowym. W przyszłym roku, po przełożeniu ruchu na nowo wybudowaną jezdnię, wykonana będzie przebudowa jezdni północnej.  

Druga z podpisanych umów dotyczy przebudowy skrzyżowania na toruńskim placu Hoffmana.

- Przebudujemy skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Powstanie na nim rondo - mówi Rafał Cieszyński, kierownik budowy Skanska. - Zmiana ta poprawi bezpieczeństwo i przepustowość na krzyżówce.

Wartość umowy na przebudowę skrzyżowania na placu Hoffmana to 7.497.701 zł. Termin realizacji zadania - maj 2012 rok.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii
Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii
Podczas Rajdu Hiszpanii na liście startowej pojawiło sie aż dziesięć egzemplarzy Skody Fabia R5, z których trzy mają szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Rajdowe Mistrzostwa Świata wchodzą w decydującą fazę.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj