mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruńskie arterie w przebudowie

Toruńskie arterie w przebudowie

Rozpoczyna się przebudowa dwóch strategicznych dla Torunia ulic. Umowy podpisane ze Skanską, o łącznej wartości 42 mln zł dotyczą przebudowy  ulicy M. Skłodowskiej-Curie  i placu Hoffmana.

Toruńskie arterie w przebudowie
Przebudowa ulicy Marii Skłodowskiej-Curie będzie realizowana na odcinku od węzła przy ul. Chrzanowskiego do ul. Równinnej. To jedna z większych inwestycji zaplanowanych przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu na lata 2011-2012. Jednojezdniowa dziś ulica, po której ruch odbywa się dwukierunkowo, w ciągu 18 miesięcy zostanie rozbudowana do dwujezdniowej arterii z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Kontrakt obejmuje również przebudowę dwóch głównych skrzyżowań z ulicą Równinną i Bukową.  
Inwestycja ma na celu poprawienie przepustowości ulicy Skłodowskiej-Curie, która jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem tras w Toruniu - mówi Grzegorz Prajwowski, dyrektor oddziału Skanska S.A - Znaczna intensyfikacja ruchu ma miejsce zwłaszcza w godzinach rannych i popołudniowych, kiedy mieszkańcy Rubinkowa jadą do lub z pracy. Dołożymy wszelkich starań, by roboty związane z przebudową nie zakłócały drożności ruchu w tej części miasta - dodał Prajwowski.

Przebudowa około 2-kilometrowego odcinka  spowoduje skrócenie czasu podróży, polepszenie bezpieczeństwa i komfortu podróży. Ponadto, wybudowane chodniki, ścieżka rowerowe zapewnią mieszkańcom bezpieczny, komfortowy sposób przemieszczania się po Toruniu. W bieżącym roku Skanska planuje wybudować jezdnię południową wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, chodnikami oraz ciągiem pieszo-rowerowym. W przyszłym roku, po przełożeniu ruchu na nowo wybudowaną jezdnię, wykonana będzie przebudowa jezdni północnej.  

Druga z podpisanych umów dotyczy przebudowy skrzyżowania na toruńskim placu Hoffmana.

- Przebudujemy skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Powstanie na nim rondo - mówi Rafał Cieszyński, kierownik budowy Skanska. - Zmiana ta poprawi bezpieczeństwo i przepustowość na krzyżówce.

Wartość umowy na przebudowę skrzyżowania na placu Hoffmana to 7.497.701 zł. Termin realizacji zadania - maj 2012 rok.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.