mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruńskie arterie w przebudowie

Toruńskie arterie w przebudowie

Rozpoczyna się przebudowa dwóch strategicznych dla Torunia ulic. Umowy podpisane ze Skanską, o łącznej wartości 42 mln zł dotyczą przebudowy  ulicy M. Skłodowskiej-Curie  i placu Hoffmana.

Toruńskie arterie w przebudowie
Przebudowa ulicy Marii Skłodowskiej-Curie będzie realizowana na odcinku od węzła przy ul. Chrzanowskiego do ul. Równinnej. To jedna z większych inwestycji zaplanowanych przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu na lata 2011-2012. Jednojezdniowa dziś ulica, po której ruch odbywa się dwukierunkowo, w ciągu 18 miesięcy zostanie rozbudowana do dwujezdniowej arterii z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Kontrakt obejmuje również przebudowę dwóch głównych skrzyżowań z ulicą Równinną i Bukową.  
Inwestycja ma na celu poprawienie przepustowości ulicy Skłodowskiej-Curie, która jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem tras w Toruniu - mówi Grzegorz Prajwowski, dyrektor oddziału Skanska S.A - Znaczna intensyfikacja ruchu ma miejsce zwłaszcza w godzinach rannych i popołudniowych, kiedy mieszkańcy Rubinkowa jadą do lub z pracy. Dołożymy wszelkich starań, by roboty związane z przebudową nie zakłócały drożności ruchu w tej części miasta - dodał Prajwowski.

Przebudowa około 2-kilometrowego odcinka  spowoduje skrócenie czasu podróży, polepszenie bezpieczeństwa i komfortu podróży. Ponadto, wybudowane chodniki, ścieżka rowerowe zapewnią mieszkańcom bezpieczny, komfortowy sposób przemieszczania się po Toruniu. W bieżącym roku Skanska planuje wybudować jezdnię południową wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, chodnikami oraz ciągiem pieszo-rowerowym. W przyszłym roku, po przełożeniu ruchu na nowo wybudowaną jezdnię, wykonana będzie przebudowa jezdni północnej.  

Druga z podpisanych umów dotyczy przebudowy skrzyżowania na toruńskim placu Hoffmana.

- Przebudujemy skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Powstanie na nim rondo - mówi Rafał Cieszyński, kierownik budowy Skanska. - Zmiana ta poprawi bezpieczeństwo i przepustowość na krzyżówce.

Wartość umowy na przebudowę skrzyżowania na placu Hoffmana to 7.497.701 zł. Termin realizacji zadania - maj 2012 rok.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Saab PhoeniX – aeromocjonalny

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.