mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Torzym skomunikują z A2

Torzym skomunikują z A2

- Bardzo ważne jest dobre skomunikowanie naszych dróg wojewódzkich z autostradą A2 - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak, podpisując dwie decyzje o przyznaniu dofinansowania w ramach LRPO dotyczące przebudowy drogi woj. nr 138 w m. Torzym.

Torzym skomunikują z A2
Decyzje dotyczą projektu pn. „Wzmocnienie polegające na przebudowie drogi woj. nr 138 w m. Torzym (dojazd do węzła na autostradzie A2)”oraz projektu pn. „Przebudowa drogi woj. nr 138 (relacji od drogi krajowej nr 29 do m. Debrznica) stanowiącej dojazd do węzła autostrady A2 w m. Torzym” w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  

- Droga nr 138 była długo oczekiwaną inwestycją nie tylko ze względu na usprawnienie połączenia części województwa lubuskiego z autostradą A2, ale również przez mieszkańców powiatu krośnieńskiego, jak i mieszkańców Gminy Maszewo. Będzie usprawniony, ulepszony dojazd do autostrady, sama droga będzie mogła nosić miano drogi wojewódzkiej - powiedział wicemarszałek Jacek Hoffman. Środki w ramach Krajowej Rezerwy Wykonania chcemy przeznaczy nie tylko na usprawnienie dojazdu do autostrady A2, ale również do autostrady A18 i trwają prace przygotowawcze do tego abyśmy w przyszły roku udrożnili drogi wojewódzkiej prowadzące do autostrady A18  – dodał wicemarszałek J. Hoffman.

- Droga nr 138 jest dodatkową drogą, która udrażnia połączenie drogi 29 z autostradą A2 - powiedział Leszek Turczyniak - Radny Województwa Lubuskiego, który wcześniej złożył interpelacje w tej sprawie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.