mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Torzym skomunikują z A2

Torzym skomunikują z A2

- Bardzo ważne jest dobre skomunikowanie naszych dróg wojewódzkich z autostradą A2 - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak, podpisując dwie decyzje o przyznaniu dofinansowania w ramach LRPO dotyczące przebudowy drogi woj. nr 138 w m. Torzym.

Torzym skomunikują z A2
Decyzje dotyczą projektu pn. „Wzmocnienie polegające na przebudowie drogi woj. nr 138 w m. Torzym (dojazd do węzła na autostradzie A2)”oraz projektu pn. „Przebudowa drogi woj. nr 138 (relacji od drogi krajowej nr 29 do m. Debrznica) stanowiącej dojazd do węzła autostrady A2 w m. Torzym” w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  

- Droga nr 138 była długo oczekiwaną inwestycją nie tylko ze względu na usprawnienie połączenia części województwa lubuskiego z autostradą A2, ale również przez mieszkańców powiatu krośnieńskiego, jak i mieszkańców Gminy Maszewo. Będzie usprawniony, ulepszony dojazd do autostrady, sama droga będzie mogła nosić miano drogi wojewódzkiej - powiedział wicemarszałek Jacek Hoffman. Środki w ramach Krajowej Rezerwy Wykonania chcemy przeznaczy nie tylko na usprawnienie dojazdu do autostrady A2, ale również do autostrady A18 i trwają prace przygotowawcze do tego abyśmy w przyszły roku udrożnili drogi wojewódzkiej prowadzące do autostrady A18  – dodał wicemarszałek J. Hoffman.

- Droga nr 138 jest dodatkową drogą, która udrażnia połączenie drogi 29 z autostradą A2 - powiedział Leszek Turczyniak - Radny Województwa Lubuskiego, który wcześniej złożył interpelacje w tej sprawie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.