mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tour de Pologne - gdzie nas czekają utrudnienia

Tour de Pologne - gdzie nas czekają utrudnienia

W najbliższą niedzielę rusza 72. edycja wyścigu Tour de Pologne, największej imprezy kolarskiej w naszym kraju. Trasa wyścigu będzie wiodła przez trzy województwa. Zobacz, na których drogach i w jakie dni możesz napotkać utrudnieniami.

Tour de Pologne - gdzie nas czekają utrudnienia
Tegoroczny wyścig wystartuje 2 sierpnia (niedziela) w Warszawie, potem jednak kolarze przeniosą się do Częstochowy i już w województwie śląskim będą się ścigać przez dwa kolejne dni. Od czwartego dnia (5.08) aż do końca imprezy (8.08) trasa wyścigu będzie wiodła przez drogi Małopolski.

Większość etapów będzie wiodła przez drogi niższych kategorii, jednak kolarze miejscami wjadą również na drogi krajowe. Związane z tym utrudnienia dla kierowców mogą wystąpić mniej więcej od godzin południowych (12.00-13.00) do godzin wczesnowieczornych (ok. 18.00), choć naturalnie godzina wyłączenia danej drogi z ruchu będzie uzależniona od miejsca na trasie przejazdu oraz od tempa, jakim będzie jechał peleton.

Etap 1: Warszawa - Warszawa (2.08) - 122 km

Pierwszy etap będzie biegł wyłącznie ulicami Warszawy. Kolarze będą mieli do pokonania 10 pętli po ok. 12 km. Start zaplanowano przed Stadionem PGE Narodowym na alei Poniatowskiego. Następnie kolarze pojadą Wybrzeżem Szczecińskim, na zachodnią stronę Wisły przedostaną się mostem Świętokrzyskim i skręcą w Wybrzeże Kościuszkowskie. Potem trasa biegnie przez ul. Karową, obok pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Wierzbową, przez pl. Teatralny, Miodową, Konwiktorską, Andersa, Mickiewicza, Słowackiego, Potocką, Gwiaździstą i Wybrzeżem Gdyńskim oraz Gdańskim nastąpi powrót do Karowej.

Etap 2: Częstochowa - Dąbrowa Górnicza (3.08) - 146 km
Start drugiego etapu zaplanowano w Częstochowie na al. Najśw. Maryi Panny i potem ul. ks. J. Popiełuszki. Częstochowę kolarze opuszczą drogą krajową nr 46 i przez Olsztyn dojadą nią do miejscowości Janów. Tam peleton skieruje się w prawo w drogę wojewódzką nr 793 (m.in. przez Myszków) i dojedzie nią do miejscowości Siewierz (tuż przed trasa będzie biegła DK 78). Z Siewierzy kolarze pojadą lokalną drogą do Chruszczobród, by tam skręcić w DW 796. Końcówka etapu do pięć pętli z Dąbrowy Górniczej przez Będzin do Czeladzi.

Etap 3: Zawiercie - Katowice (4.08) - 166 km
Trzeci etap zaczyna się w Zawierciu i biegnie początkowo drogą krajową 78 aż do skrzyżowania z DW 912. Potem kolarze drogami wojewódzkimi 912 i 908 dojeżdżają do Tarnowskich Gór i Świerklańca. Następnie trasa wyścigu prowadzi DW 911 do Piekar Śl. przez Bytom do Chorzowa, skąd peleton wjedzie do Katowic. Następnie kolarzy czekają cztery pętle m.in. nad autostradą A4 ulicami Francuską i Pułaskiego.

Etap 4: Jaworzno - Nowy Sącz (5.08) - 220 km
Czwarty etap zacznie się w Jaworznie i drogą krajową 79 kolarze dojadą do Chrzanowa, następnie DW 781 i DK 28 dotrą do Wadowic. Potem trasa etapu biegnie DK 52 i drogami lokalnymi do Mszany Dolnej, skąd DK 28 peleton dotrze do Nowego Sącza.

Etap 5: Nowy Sącz - Zakopane (6.08) - 223 km
Trasa piątego etapu biegnie od Nowego Sącza DW 969 do Krościenka nad Dunajcem i Grywałdu. Potem kolarze od południa miną Jezioro Czorsztyńskie i przez Rzepiskę oraz Poronin dojadą do Zakopanego, gdzie zakończą etap pętlą m.in. przez Gubałówką i Kościelisko.

Etap 6: Bukovina - Bukowina Tatrzańska (7.08) - 174 km
Przedostatni etap wystartuje sprzed hotelu Bukovina Terma Hotel Spa, następnie trasa będzie biegła do Poronina i Zakopanego, następnie kolarze pojadą ponownie przez Poronin, Nowe Bystre, Biały Dunajec, Czarną Górę i powróca do Bukowiny Tatrzańskiej.

Etap 7: Kraków - Kraków (8.08) - 25 km
Start i metę kończącą Tour de Pologne jazdę na czas zaplanowano na krakowskim Rynku. Przez ul. Studencką, al. Krasińskiego i most Dębnicki kolarze będą jechali do Wieliczki (m.in. przez Podgórze, Łagiewniki, Bieżanów). Z Wieliczki tą samą trasą powrócą do centrum Krakowa.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.