mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tramwajem do Berlina?

Tramwajem do Berlina?

Już wkrótce tramwajem przez granicę i dalej do Berlina? Nad koncepcją rozwoju transportu publicznego na pograniczu rozmawiali eksperci oraz przedstawiciele władz samorządowych z Frankfurtu i Słubic.

Koncepcja przewiduje wykorzystanie jednej taryfy dla wszystkich środków transportu. Dzięki temu pasażerowie wsiadający w tramwaj w Słubicach będą mogli przesiadać się nie tylko do autobusów, pociągu regionalnego, a także berlińskiego metra na terenie całego landu Brandenburgia bez dodatkowych biletów.

Koszt budowy to ponad 10 mln euro. Zdaniem wykonawców studium projektowego takie połączenie ma sens ze względu na walory ekologiczne. Ponadto ułatwi mieszkańcom obu miast swobodnie przemieszczać się, co z kolei wzmocni wzajemną współpracę. Może być również impulsem dla rozwoju Frankfurtu i Słubic.

Niewątpliwym atutem projektu jest wykorzystanie już istniejących pojazdów oraz wysoki stopień jego dofinansowania z pieniędzy unijnych

Podobne wiadomości:

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.