Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tramwajem do Berlina?

Tramwajem do Berlina?

Już wkrótce tramwajem przez granicę i dalej do Berlina? Nad koncepcją rozwoju transportu publicznego na pograniczu rozmawiali eksperci oraz przedstawiciele władz samorządowych z Frankfurtu i Słubic.

Koncepcja przewiduje wykorzystanie jednej taryfy dla wszystkich środków transportu. Dzięki temu pasażerowie wsiadający w tramwaj w Słubicach będą mogli przesiadać się nie tylko do autobusów, pociągu regionalnego, a także berlińskiego metra na terenie całego landu Brandenburgia bez dodatkowych biletów.

Koszt budowy to ponad 10 mln euro. Zdaniem wykonawców studium projektowego takie połączenie ma sens ze względu na walory ekologiczne. Ponadto ułatwi mieszkańcom obu miast swobodnie przemieszczać się, co z kolei wzmocni wzajemną współpracę. Może być również impulsem dla rozwoju Frankfurtu i Słubic.

Niewątpliwym atutem projektu jest wykorzystanie już istniejących pojazdów oraz wysoki stopień jego dofinansowania z pieniędzy unijnych

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bugatti Chiron – prędkość maksymalna
Bugatti Chiron – prędkość maksymalna
Kilka lat temu niesamowite wrażenie robiła prędkość maksymalna 420 km/h w Bugatti Veyron. Odkąd francuski producent pokazał model Chiron, wszyscy zastanawiają się, jak szybko jest w stanie pojechać.