mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tramwajem do Berlina?

Tramwajem do Berlina?

Już wkrótce tramwajem przez granicę i dalej do Berlina? Nad koncepcją rozwoju transportu publicznego na pograniczu rozmawiali eksperci oraz przedstawiciele władz samorządowych z Frankfurtu i Słubic.

Koncepcja przewiduje wykorzystanie jednej taryfy dla wszystkich środków transportu. Dzięki temu pasażerowie wsiadający w tramwaj w Słubicach będą mogli przesiadać się nie tylko do autobusów, pociągu regionalnego, a także berlińskiego metra na terenie całego landu Brandenburgia bez dodatkowych biletów.

Koszt budowy to ponad 10 mln euro. Zdaniem wykonawców studium projektowego takie połączenie ma sens ze względu na walory ekologiczne. Ponadto ułatwi mieszkańcom obu miast swobodnie przemieszczać się, co z kolei wzmocni wzajemną współpracę. Może być również impulsem dla rozwoju Frankfurtu i Słubic.

Niewątpliwym atutem projektu jest wykorzystanie już istniejących pojazdów oraz wysoki stopień jego dofinansowania z pieniędzy unijnych

Podobne wiadomości:

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.