mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Transportowe priorytety Warszawy przed EURO 2012

Transportowe priorytety Warszawy przed EURO 2012

Odciążenie Okęcia, rozbudowa dróg wojewódzkich, usprawnienie połączeń transportowych Warszawy z regionem - to najważniejsze zadania z zakresu transportu, jakie planują władze Warszawy i Mazowsza w związku z przygotowaniami do Euro 2012.

Do kluczowych inwestycji w infrastrukturę transportową zaliczono m.in:

  • Odciążenie Okęcia za pomocą lotnisk regionalnych na Mazowszu. Regionalne lotniska, z założenia mają obsługiwać tanie linie lotnicze, które są z reguły wybierane przez podróżujących.

  • Stworzenie dobrych i szybkich połączeń kolejowych i drogowych łączących regionalne lotniska ze stolicą. W pierwszej kolejności modernizowane będą drogi: nr 630 Nowy Dwór Mazowiecki – Jabłonna, nr 580 Warszawa – Leszno – Kampinos – Żelazowa Wola – Sochaczew, nr 575 Płock – Nowy Kazuń.


  • Uruchomienie linii kolejowej łączącej nowopowstały Port Lotniczy Warszawa-Modlin ze stolicą i lotniskiem Okęcie.


  • Usprawnienie połączeń transportowych łączących Warszawę i obszar metropolitalny z regionem. Do najważniejszych inwestycji w tym zakresie zaliczono modernizacje m.in. dróg: nr 634 Warszawa – Zielonka – Wołomin – Miąse – Tłuszcz – Wólka Kozłowska; nr 719 Warszawa – Pruszków – Żyrardów – Kamion; nr 721 Nadarzyn – Piaseczno – rz. Wisła – Wiązowna – Duchnów; nr 724 Warszawa – Konstancin – Jeziorna – Góra Kalwaria.


  • Rozwój nowoczesnego transportu publicznego miejskiego i podmiejskiego (budowa II linii metra, modernizacja i rozbudowa WKD i SKM, linii tramwajowych i integracja systemu transportu szynowego, budowa parkingów „Park&Ride”, zwiększenie liczby połączeń, modernizacja i zakup taboru).


  • Utworzenie ekspresowej obwodnicy Warszawy na odcinku węzeł „Puławska” – węzeł „Lubelska”, uzupełnienie obwodnicy drogą ekspresową S8/S7 węzeł Opacz – węzeł Paszków wraz z powiązaniami z drogą krajową nr 7 w węźle Magdalenka oraz budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku węzeł „Marki” – węzeł „Lubelska”.

Władze Warszawy i Mazowsza dokonały już wstępnego przeglądu możliwych źródeł finansowania projektów związanych z organizacją Euro 2012. Samorządy widzą możliwości finansowania tych inwestycji zarówno ze środków własnych, jak i z funduszy strukturalnych, będących w dyspozycji samorządu województwa (Regionalny Program Operacyjny) i Rządu (w szczególności – Program Infrastruktura i Środowiska).

Przeczytaj także:

Szansa na lepsze podwarszawskie drogi (2007-03-27)

Plany inwestycyjne Mazowsza na 2007 rok (2007-01-12)

 


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~dziecinów cow city cattletown krowiorze 2008-02-09

Dlaczego przebudowy 801 nie zaliczyli do priorytetów?

~z miasta 2007-05-10

wiadomo jakie są priorytety, od kilkudziesięciu lat conajmniej, ...może by zacząć jednak coś budować a nie pasjonować się kolejną zmianą planów na papierze, ...tak bym chciał usłyszeć że wokół Warszawy coś poważnego zaczyna się budować, nie tylko przepychanki i kto ładniej opowiada......

~Zyga 2007-05-10

Regionalne lotniska na Mazowszu to Modlin i Sochaczew, w mniejszym stopniu Radom. Kluczowym pozostaje Modlin. Odnosząc się do artykułu to modernizacja drogi wojewódzkiej 575 (Płock - Nowy Kazuń) prędko nie ruszy. Jest konflikt z Natura 2000. Zamiast tego powinno się rozpocząć modernizację krajowej 62 (Zakroczym - Płock - Włocławek). Ta droga połączyłaby Modlin z autostradą A-1.

~krzysztof 2007-05-10

regionalne lotniska na mazowszu.... a mialo byc zdaje sie jakies drugie duze lotnisko niedaleko warszawy, w modlinie zdaje sie, to co juz sie z tego pomyslu wycofa;li??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic