mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Generalska w Białymstoku

Trasa Generalska w Białymstoku

Białystok przymierza się do przedłużenia drogi ekspresowej nr 8 w granicach miasta. Budowa tzw. Trasy Generalskiej będzie ważnym elementem modernizacji układu drogowego w mieście, umożliwiającym połączenie drogi krajowej nr 8, prowadzącej do przejścia drogowego w Budzisku z drogą krajową nr 19 do Lublina oraz drogą krajową nr 65 - w kierunku przejścia drogowego w Bobrownikach. Przewidywany koszt inwestycji to ponad 442 mln zł.

W całości planowana miejska trasa ruchu przyśpieszonego ma przebiegać ulicami: Gen. F. Kleeberga, Gen. S. Maczka, Gen. W. Andersa, 27 Lipca, Zacisze i jej przedłużeniem do ul. Baranowickiej w kierunku przejścia drogowego w Bobrownikach.

Ze względu na złożoność projektu, całość zadania podzielono na 2 etapy:

I etap: 2007-2009 – koszt 201 mln zł

  • przebudowa ul. Gen. S. Maczka (odc. od ul.Gen. F. Kleeberga do ul. Gen. Wł. Andersa) wraz z Al.1000-lecia PP (odc. od ul. Gen. Maczka do granicy miasta);
  • przebudowa ul. Gen. Wł. Anersa (odc. Od ul. Gen. St. Maczka do ul. Wasilkowskiej.

II etap: 2009-2012 - koszt 241,2 mln zł

  • przebudowa ul. Gen. F. Kleeberga (odc. od granicy miasta do ul.Gen.Maczka) oraz ul. Narodowych Sił Zbrojnych;
  • przebudowa ul. Gen. Wł. Anersa (odc. od ul. Wasilkowskiej do ul. Baranowickiej);
  • budowa przedłużenia ul.Piastowskiej (od ul.Towarowej do ul.Wysockiego).

Z końcem 2006 roku rozpoczęły się już prace związane z przebudową drogi krajowej nr 65 w ciągu ulic: Ciołkowskiego i Baranowickiej w Białymstoku. Koszt zadania to blisko 20 mln zł.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się także modernizacja drogi nr 8 na odcinku Białystok- Katrynka. Trasa będzie się przecinać z nową, północną obwodnicą Białegostoku, która ma powstać do 2010 roku. Obwodnica Białegostoku rozpocznie się w okolicach Choroszczy i poprowadzi przez Dobrzyniewo do obwodnicy Wasilkowa (jej budowa już rusza na odcinku Sochonie - Święta Woda i zakończy się w 2008 roku).

Wiosną 2008 roku ma ruszyć też budowa 11-kilometrowej obwodnicy Zambrowa i wsi Wiśniewo. Równolegle będzie też budowana dwujezdniowa droga na 24-kilometrowym odcinku z Białegostoku do Jeżewa Starego. Według planów, prace potrwają tam 2 lata - do końca 2010 roku.

Przeczytaj także:

Obwodnica Wasilkowa podpisana (2007-02-05)

Nowoczesne drogi Podlasia (2007-01-09)

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Wasilkowa podpisana

Obwodnica Wasilkowa podpisana

Polskie drogi 2007-02-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.