mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Generalska w Białymstoku

Trasa Generalska w Białymstoku

Białystok przymierza się do przedłużenia drogi ekspresowej nr 8 w granicach miasta. Budowa tzw. Trasy Generalskiej będzie ważnym elementem modernizacji układu drogowego w mieście, umożliwiającym połączenie drogi krajowej nr 8, prowadzącej do przejścia drogowego w Budzisku z drogą krajową nr 19 do Lublina oraz drogą krajową nr 65 - w kierunku przejścia drogowego w Bobrownikach. Przewidywany koszt inwestycji to ponad 442 mln zł.

W całości planowana miejska trasa ruchu przyśpieszonego ma przebiegać ulicami: Gen. F. Kleeberga, Gen. S. Maczka, Gen. W. Andersa, 27 Lipca, Zacisze i jej przedłużeniem do ul. Baranowickiej w kierunku przejścia drogowego w Bobrownikach.

Ze względu na złożoność projektu, całość zadania podzielono na 2 etapy:

I etap: 2007-2009 – koszt 201 mln zł

  • przebudowa ul. Gen. S. Maczka (odc. od ul.Gen. F. Kleeberga do ul. Gen. Wł. Andersa) wraz z Al.1000-lecia PP (odc. od ul. Gen. Maczka do granicy miasta);
  • przebudowa ul. Gen. Wł. Anersa (odc. Od ul. Gen. St. Maczka do ul. Wasilkowskiej.

II etap: 2009-2012 - koszt 241,2 mln zł

  • przebudowa ul. Gen. F. Kleeberga (odc. od granicy miasta do ul.Gen.Maczka) oraz ul. Narodowych Sił Zbrojnych;
  • przebudowa ul. Gen. Wł. Anersa (odc. od ul. Wasilkowskiej do ul. Baranowickiej);
  • budowa przedłużenia ul.Piastowskiej (od ul.Towarowej do ul.Wysockiego).

Z końcem 2006 roku rozpoczęły się już prace związane z przebudową drogi krajowej nr 65 w ciągu ulic: Ciołkowskiego i Baranowickiej w Białymstoku. Koszt zadania to blisko 20 mln zł.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się także modernizacja drogi nr 8 na odcinku Białystok- Katrynka. Trasa będzie się przecinać z nową, północną obwodnicą Białegostoku, która ma powstać do 2010 roku. Obwodnica Białegostoku rozpocznie się w okolicach Choroszczy i poprowadzi przez Dobrzyniewo do obwodnicy Wasilkowa (jej budowa już rusza na odcinku Sochonie - Święta Woda i zakończy się w 2008 roku).

Wiosną 2008 roku ma ruszyć też budowa 11-kilometrowej obwodnicy Zambrowa i wsi Wiśniewo. Równolegle będzie też budowana dwujezdniowa droga na 24-kilometrowym odcinku z Białegostoku do Jeżewa Starego. Według planów, prace potrwają tam 2 lata - do końca 2010 roku.

Przeczytaj także:

Obwodnica Wasilkowa podpisana (2007-02-05)

Nowoczesne drogi Podlasia (2007-01-09)

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Wasilkowa podpisana

Obwodnica Wasilkowa podpisana

Polskie drogi 2007-02-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech