mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Grudziądz - Rypin w przebudowie

Trasa Grudziądz - Rypin w przebudowie

Trwają prace modernizacyjne na trasie wojewódzkiej nr 534 pomiędzy Grudziądzem i Rypinem. Za ponad 91 milionów złotych przebudowanych zostanie prawie pół setki kilometrów drogi. prace potrwaja do jesieni 2010 roku.

Trasa Grudziądz - Rypin w przebudowie
Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 534 usprawni komunikację pomiędzy autostradą A1, a krajową S 10, w północno - wschodniej części województwa kujawsko -pomorskiego.

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego, które wygrało przetarg na realizację inwestycji, prowadzi prace trzech odcinkach:
  •  I: Grudziądz - Radzyń Chełmiński – Wąbrzeźno;
  • II: Dębowa Łąka - Golub – Dobrzyń;
  • III: Golub - Dobrzyń – Szafarnia.

Droga na całej 48-kilometrowej trasie zostanie poszerzona i wzmocniona. Przebudowane zostaną także pobocza, zjazdy, zatoki autobusowe oraz sieć melioracyjna odwadniająca jezdnię. Na poszczególnych odcinkach prowadzone są prace pomiarowe i geodezyjne. Jak dotąd jezdnia na II i III odcinku została sfrezowana i wylewana jest warstwa wzmacniająca i utwardzająca jezdnię. Trwa także frezowanie jezdni pomiędzy Grudziądzem i Wąbrzeźnem. Wcześniej drogowcy wycieli chore i spróchniałe drzewa, co poprawi bezpieczeństwo jazdy kierowców.

Łączny koszt inwestycji wyniesie 91 milionów złotych, z czego połowa pochodzi z budżetu województwa, a pozostałe 50 procent ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zakończenie prac przewidywane jest na jesień 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~fv 2009-07-30

Uratowaliście mi dzień, bo miałem tamtędy jutro pojechać. Uff, dzięki!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.