mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Grudziądz - Rypin w przebudowie

Trasa Grudziądz - Rypin w przebudowie

Trwają prace modernizacyjne na trasie wojewódzkiej nr 534 pomiędzy Grudziądzem i Rypinem. Za ponad 91 milionów złotych przebudowanych zostanie prawie pół setki kilometrów drogi. prace potrwaja do jesieni 2010 roku.

Trasa Grudziądz - Rypin w przebudowie
Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 534 usprawni komunikację pomiędzy autostradą A1, a krajową S 10, w północno - wschodniej części województwa kujawsko -pomorskiego.

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego, które wygrało przetarg na realizację inwestycji, prowadzi prace trzech odcinkach:
  •  I: Grudziądz - Radzyń Chełmiński – Wąbrzeźno;
  • II: Dębowa Łąka - Golub – Dobrzyń;
  • III: Golub - Dobrzyń – Szafarnia.

Droga na całej 48-kilometrowej trasie zostanie poszerzona i wzmocniona. Przebudowane zostaną także pobocza, zjazdy, zatoki autobusowe oraz sieć melioracyjna odwadniająca jezdnię. Na poszczególnych odcinkach prowadzone są prace pomiarowe i geodezyjne. Jak dotąd jezdnia na II i III odcinku została sfrezowana i wylewana jest warstwa wzmacniająca i utwardzająca jezdnię. Trwa także frezowanie jezdni pomiędzy Grudziądzem i Wąbrzeźnem. Wcześniej drogowcy wycieli chore i spróchniałe drzewa, co poprawi bezpieczeństwo jazdy kierowców.

Łączny koszt inwestycji wyniesie 91 milionów złotych, z czego połowa pochodzi z budżetu województwa, a pozostałe 50 procent ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zakończenie prac przewidywane jest na jesień 2010 roku.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~fv 2009-07-30

Uratowaliście mi dzień, bo miałem tamtędy jutro pojechać. Uff, dzięki!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.