mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Lęborska - ekspresowa szóstka

Trasa Lęborska - ekspresowa szóstka

Odżyła koncepcja budowy Trasy Lęborskiej, czyli ekspresowej drogi nr 6 łączącej Lębork z Gdańskiem. Mieszkańcy powiatów przez które miałaby przebiegać prawie 60 km trasa zbierają podpisy za przyśpieszeniem jej budowy. Po zebraniu 20 tysięcy podpisów petycja zostanie skierowana do rządu, by projekt był zapisany jako priorytetowy i realizowany ze środków unijnych.

Trasa Lęborska - ekspresowa szóstka

Opracowany wcześniej projekt zakłada powstanie 59,4 km odcinka drogi ekspresowej dwujezdniowej po dwa pasy ruchu. Wstępnie szacowany koszt projektu to prawie 2 mld zł. Budowa nowej drogi na odcinku Boże Pole Wlk. - Gdańsk skróci odległość pomiędzy Lęborkiem i Gdańskiem o 10,5 km i czas podróży o 50%.

Na obszarze Polski droga nr 6 jest elementem sieci planowanych dróg ekspresowych i połączenia drogowego pomiędzy granica z Rosją i Niemcami zwanego Trasą Hanzeatycką. Nowy odcinek drogi pomiędzy Lęborkiem i Gdańskiem, zwany Trasą Lęborską jest od planowany od wielu lat, a jego zadaniem jest głównie poprawa dostępności północnych rejonów województwa pomorskiego do aglomeracji trójmiejskiej.

Przeczytaj także:

250 mln euro na drogi do portu (2006-11-06)

Rusza obwodnica Chojnic (2006-10-19)

Kolejny fragment 'siódemki' (2006-05-24)

Lęborska inwestycja (2006-02-20)

Obwodnica Trójmiasta (2006-08-11)


Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~pikador3c 2006-12-16

ta trasa to absolutnie KLUCZOWY TEMAT dla trojmiasta , a zwlaszcza dla Gdyni. trzeba zrobic wszystko by ja wybudowac. zauwazcie ze budowany ( w koncu ) ostatni kawalek estakady kwiatkowskiego skreca w jedna strone ( w lewo w strone gdanska ) po to wlasnie by ruch w kierunku szczecina jechal obwodnica -> wezel wysoka ( osowa ) -> a potem ta wlasnie trasa leborska do bozepola ... bardzo bardzo popieram.

~roman 2006-11-30

słuchajcie przeciez to ma byc jeden z europejskich korytarzy transportowych - wiec pieniądze z unii by sie na tą realizację znalazły. czego wiec brakuje - a no wydaje mi sie ze po prostu nie ma zespołu osób które "bezinteresownie " chciałyby przygotowac projekt aby pozyskać fundusze...

~niezgoda 2006-11-30

tu się z tobą trzezwy nie zgodzę bo drogi powinno się budować tak aby było bezpiecznie a nie po to by łączyć wszystkie miasta

~trzezwy 2006-11-30

brak strategii rozwoju powoduje ze wszyscy naraz chca miec super drogi ktore sa super drogie, ludzie walcza by to u nich najpierw zbudowac kawalek drogi ktory w szerszej skali niczego nie zmienia , a prawda jest taka ze trzeba najpierw zbudowac drogi laczace polskie glowne miasta np Trojmiasto -Warszawa,- Slask , -Poznan

~A6 2006-11-29

a może budowa autostrady A6 od Szczecina do Ełku ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando