mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Mostu Północnego po zimie

Trasa Mostu Północnego po zimie

Pomimo niskich temperatur i intensywnych opadów śniegu, budowa Trasy Mostu Północnego prowadzona była przez całą mijającą zimę. Prace trwają przy wszystkich 15 wiaduktach i 18 ścianach oporowych, które powstają na I odcinku Trasy Mostu Północnego. Termin zakończenia prac na obydwu odcinkach Trasy Mostu Północnego mija z końcem 2011 r.

Trasa Mostu Północnego po zimie
Zimą kontynuowano scalanie konstrukcji stalowej wszystkich trzech mostów przez Wisłę: dwóch drogowych i tramwajowego. Na zachodnim brzegu Wisły w ostatnich tygodniach montowane były elementy konstrukcji stalowej pomiędzy podporami nurtowymi a lądowymi. Rozpoczął się także ciekawy etap montażu elementów przęsła nurtowego, tzw. sekcji wspornikowych na podporach nurtowych od strony Wisły. Środkowe elementy przęsła o długości ok. 60 metrów zostaną zamontowane po przetransportowaniu ich w najbliższych tygodniach na teren budowy z Gdyni. Barka z elementami przęsła wypłynie do Warszawy jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie.
 
 
Lutowa odwilż pozwoliła zabetonować zbrojone wcześniej elementy obiektów. W ciągu ulicy Modlińskiej zabetonowano północny przyczółek wiaduktu, część południowego przyczółka oraz cztery rzędy podpór. Na wiadukcie nad ul. Marymoncką zamontowane zostały balustrady. Przy zachodnim przyczółku wiaduktu kontynuowane są prace przy nasypie i ścianach oporowych. Cały czas trwa zbrojenie północnej części ustroju nośnego wiaduktu nad ul. Myśliborską.  Przy zachodnim przyczółku wiaduktu dobiegają końca prace przy ścianach oporowych. Na zjazdach z Trasy Mostu Północnego w kierunku ul. Modlińskiej zamontowane zostały pierwsze słupy oświetleniowe.
 
 
Równocześnie prace prowadzone są na drugim odcinku trasy – od węzła Pułkowa do węzła przesiadkowego Młociny. Wykonawca realizuje obecnie roboty przy przebudowie trasy tramwajowej, budowie wiaduktu nad ulicą Encyklopedyczną oraz przebudowuje media podziemne.
 

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.